Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Przygotowania do wystawy

Przygotowania zaczynają się na wiele miesięcy przed wystawą. Kurczaki, które chcesz zabrać na wystawę, muszą być w swojej szczytowej formie w czasie pokazu. Będą musiały mieć prawidłową wagę, idealne pióra i, oczywiście, być wolne od jakichkolwiek chorób czy pasożytów. Aby spełnić te wszystkie wymogi, musisz opracować dla ptaków właściwą dietę, a także zapewnić im dobre warunki życia, aby zminimalizować ryzyko infekcji oraz sprawić, że będą tryskały zdrowiem.


Dwa czystej rasy kurczaki wystawowe
Dwa czystej rasy okazy wystawowe

Twoje kurczaki jednak nie tylko będą musiały być idealnie zdrowe, ale również dobrze wytrenowane. Wystawa może być dla ptaka bardzo stresującym doświadczeniem, jeśli nie jest do tego przyzwyczajony. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak trenować swoje kurczaki.


Tresura

Wystawy ptactwa mogą być niezwykle stresujące dla kurczaka, który nie jest do tego przyzwyczajony. W trakcie wystawy będzie się znajdować w małej klatce otoczony mnóstwem ludzi, którzy będą przechodzić obok i się mu przyglądać. A w trakcie oceny, sędzia wyjmie go z klatki, będzie trzymać w rękach i badać. Dlatego musisz wcześniej przyzwyczaić kurczaka do emocji pokazowych, aby mieć pewność, że w trakcie samej wystawy będzie spokojny i zrelaksowany. Sędziowie bardzo zwracają uwagę na to, czy ptak jest zdenerwowany i chce odfrunąć, mogą nawet zdyskwalifikować ptaka, który będzie wyjątkowo pobudzony, a nawet agresywny.

Aby wytresować kurczaki do wystawy, będziesz musiał codziennie je brać na ręce i badać, aby przyzwyczaić je do ludzkiego dotyku. Powinny być przyzwyczajone do tego, że mają rozciągane skrzydła, a trzymane są od spodu jedną ręką. Tydzień przed pokazem powinieneś trzymać kurczaka na małym wybiegu lub w klatce królika, aby przyzwyczaić go do małej przestrzeni. Najlepiej by było umieścić tę klatkę w takim miejscu, gdzie Ty, Twoja rodzina i inne zwierzęta często przechodzicie obok. To powinno przyzwyczaić kurczaka do gwaru i ruchu wystawowego.


Kąpiel

Twój kurczak będzie potrzebował kąpieli przed wystawą. Powinieneś to zrobić około 3-4 dni przed wystawą, aby mieć pewność, że kurczak zdąży natłuścić sobie pióra naturalnym olejem, aby nadać im naturalny połysk. Aby dowiedzieć się, jak wykąpać swoje kury, zajrzyj do odpowiedniej sekcji poradnika (kliknij tutaj). Miej jednak na uwadze, że niektóre rasy mogą mieć nieco inne wymagania co do mycia, dlatego ważne jest, abyś dowiedział się jak najwięcej na temat rasy swojego kurczaka.


Zbliżenie na dopiero co wykąpanego i wytresowanego kurczaka czystej rasy
Zbliżenie na dopiero co wykąpanego i wytresowanego kurczaka czystej rasy

Pazury i dziób

Będziesz musiał regularnie przycinać kurczakowi pazury i dziób przed wystawą.

Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy