Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy chomiki to gryzonie?


Tak. Chomiki należą do rodziny gryzoni podobnie jak szczury i świnki morskie. Gryzonie to taka grupa ssaków, które najbliżej są związane z glebą i podziemnymi tunelami, stąd można je najczęściej spotkać w norach lub wśród gęstego poszycia. Niektóre gatunki gryzoni są jednymi z ulubionych zwierząt domowych , tak jak chomik syryjski, którego możesz zobaczyć na zdjęciu poniżej.


Chomiki to gryzonie
Te zwierzęta uwielbiają kopać tunele

Choć wszystkie chomiki to gryzonie, to nie wszystkie należą do tego samego gatunku. Udomowiliśmy jedynie kilka gatunków chomików, a każdy z nich pochodzi z zupełnie innego regionu geograficznego. Chomiki syryjskie, jak sama nazwa wskazuje, zostały odkryte na Pustyni Syryjskiej. Chomiki chińskie są mniejsze i spotkać je można w Chinach, podczas gdy chomiki karłowate składają się z trzech odrębnych gatunków, które zamieszkują obszary Rosji i Syberii. Stworzyliśmy sekcję o ‘Historii’ chomików po to, abyście mogli dowiedzieć się więcej o dostępnych na rynku gatunkach chomików.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy