Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Typowy rozkład dnia dla psa czy szczenięcia


07:00 - psy lubią odwiedzić toaletę zaraz po obudzeniu, dlatego wyjdź z psiakiem na skwerek, jak tylko przetrzesz oczy. Pobaw się z nim nieco, gdy już odprawi swoją toaletę - możesz też wziąć ze sobą na poranny spacer kilka z jego ulubionych zabawek, aby spędził aktywnie ten czas.


07:30 - jeśli karmisz swojego psa dwa razy dziennie, to ta godzina jest idealną porą na śniadanie. Jeśli podajesz psu tylko jeden posiłek w ciągu dnia, to ranek jest także najlepszy do tego celu.


08:00 - mniej więcej pół godziny po tym, jak Twój pies skończył jeść, zabierz go na zewnątrz, aby miał jeszcze jedną okazję do załatwienia swoich potrzeb. Psy zazwyczaj potrzebują skorzystać z toalety między 10 a 30 minut po posiłku. Dorosłe psy lepiej znoszą czekanie z toaletą, ale szczeniaki już niekoniecznie.


09:00 - to właśnie wtedy Twój pies może się uspokoić po porannych atrakcjach i urządzić sobie drzemkę, gdy wychodzisz do pracy, lub pozwolić mu pozwiedzać otoczenie i pobawić się swoimi zabawkami, dopóki nie wrócisz.


Przecudowny szczeniaczek bulmastifa podczas zabawy
Przecudowny szczeniaczek bulmastifa podczas zabawy

13:00 - Najlepiej by było wrócić do domu w porze Twojego lunchu, abyś mogła/mógł wypuścić psiaka do toalety i spędzić z nim nieco czasu na treningu i zabawie. Zmień psu wodę. Jeśli masz szczeniaka, to wtedy najlepiej dać mu drugi posiłek w ciągu dnia.


13.30 - Zanim wrócisz do pracy, upewnij się, że Twój pies miał choć chwilę, by odprawić swoją toaletę, bo w innym wypadku po powrocie do domu może Cię czekać niemiła niespodzianka. Dodaj swojemu psu nieco energii poprzez zabawę (i trening, jeśli masz na niego czas), a potem zabierz go z powrotem do domu, aby się uspokoił i odpoczął - stosowanie kojca jest najbardziej efektywną metodą uczenia psa o porze relaksu po ćwiczeniach. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wytrenować psa czy szczeniaka do kojca, kliknij tutaj, aby przenieść się do sekcji o treningu w naszym poradniku.


17.00 - Jak tylko wrócisz z pracy do domu, zmień wodę swojemu psu. Teraz jest najlepszy czas, aby dać psu czy szczenięciu jego wieczorny posiłek. Zaraz po tym, jak zje, najlepiej zabrać go na spacer, aby zużył całą energię, jaką zgromadził w ciągu dnia. Możesz ten czas wykorzystać na trening psa, trening aportowania, "do nogi", uczenie komendy "przyjdź", "siad", komendy "zostań", czy też "połóż się".


19.00 - Twój pies na pewno będzie chciał odprawić toaletę przed pójściem na spoczynek. Zabierz go na zewnątrz, ale już nie baw się z nim. Nie chcesz, aby pies się na wieczór rozochocił do zabawy, ponieważ w takim wypadku będzie Ci trudno uspokoić go i przekonać, że nastała pora na sen. Gdy już zabierzesz psiaka z powrotem do domu, pochwal go i poczęstuj przysmakiem za to, że wie, że czas spania się zbliża. Najbardziej efektywną metodą nauczenia psa uspokajania się jest trening z użyciem klatki kennelowej.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

An Omleteer, 13 March 2021

Spacer zaraz po jedzeniu? Słyszeliście o czymś co się nazywa skręt żołądka przypadkowo?