Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak rozpoznać, że Twój pies ma nadwagę?

Każdy rodzic zwierzęcia ma czasami poczucie, że poddaje się swojemu ukochanemu psiakowi, jeśli chodzi o dodatkowy smakołyk lub dwa. Niezależnie od tego, czy jest to kilka podstępnych przekąsek pod stołem, czy resztki z poprzedniej nocy (oczywiście przyjazne psom), te szczenięce oczy mogą być zbyt nieodparte, aby odmówić. Jednak, podobnie jak u człowieka, karmienie psa zbyt dużą ilością smakołyków może szybko spowodować nadwagę i wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zapobieganie zawsze jest lepsze niż leczenie, a zapewnienie psu prawidłowej wagi jest częścią odpowiedzialnego posiadania psa. Ale jeśli Twój pies już ma nadwagę, na szczęście można to odwrócić, a Twój psi towarzysz będzie na dobrej drodze do prowadzenia stylu życia, na jaki zasługuje.

Beagle lying on top of the Omlet Topology Dog Bed
Utrzymanie prawidłowej masy ciała psa, jest kluczem do zdrowszego stylu życia

Czy Twój pies ma właściwą wagę?

Niedowaga lub nadwaga u psa może być szkodliwa dla jego zdrowia. Otyłość może prowadzić do problemów, takich jak cukrzyca, choroby serca, wysokie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu i zwiększone ryzyko raka. Pies z niedowagą, może mieć między innymi trudności z rekonwalescencją po chorobie, kłopoty z wypadaniu włosów, zmniejszoną energię i brak równowagi hormonalnej. Jedno i drugie łączy to, że jakość życia zwierzęcia zostanie drastycznie obniżona.

Wygląd różni się w zależności od ras psów, przy czym niektóre, takie jak chart włoski i Podenco z Ibizy mają naturalnie bardziej smukły wygląd. Inne rasy, takie jak basset golden retriever i labrador retriever są bardziej podatne na otyłość. Jeśli jednak martwisz się wagą swojego psiaka, wykonanie poniższych kroków przyniesie Ci odpowiedź:

  • Sprawdź żebra swojego psa. Powinieneś być w stanie wyczuć je dość łatwo, ale nie powinieneś być w stanie widzieć ich wyraźnie z daleka. Powinny być pokryte bardzo cienką warstwą tłuszczu. Taka kontrola wzrokowa jest trudniejsza w przypadku kudłatych psów, dlatego jeśli to możliwe, przeprowadzaj ją, gdy pies jest mokry.
  • Przyjrzyj się swojemu psu z góry. Jego talia powinna być wyraźnie widoczna, ale nie powinno być widać żadnych wystających kości.
  • Spójrz na swojego psa z boku. Brzuch psa powinien być podciągnięty i nie powinien zwisać z niego nadmiar tłuszczu.
  • Oczywistą oznaką nadwagi u psa jest nadmiar tłuszczu pokrywający żebra lub kości ogonowe. Będzie to wyraźnie widoczne, ale możesz to również sprawdzić dotykając rękami. Warto zauważyć, że suczki są bardziej podatne na otyłość niż samce.

Jak zmniejszyć wagę psa

Kochamy nasze psy bez względu na ich wygląd, ale jeśli Twój psiak ma kilka dodatkowych kilogramów, nadszedł czas, aby rozpocząć psią dietę. Ostatecznie, jeśli chodzi o pomoc Twojemu psu w utracie wagi, kluczowa jest dieta i aktywność fizyczna.

Zmniejsz ilość spożywanego przez psa pokarmu

Przed zmianą diety psa należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia dla Twojego zwierzaka. Gdy już wszystko będzie jasne, możesz zacząć od zmniejszenia ilości karmy, którą podajesz swojemu psu. Nigdy drastycznie nie zmniejszaj wielkości posiłków - psy nie są przystosowane do drastycznych diet.

Dość często problemem okazują się być wszystkie dodatkowe smakołyki, które zjadał Twój pies. Stanowczo odmawiaj resztek ze stołu, resztek z deski do krojenia, niedokończonych obiadów oraz chipsów i ciastek, gdy dzieci je podjadają. Musisz także upewnić się, że pies nie kradnie jedzenia bez nadzoru. Niektóre psy przywykłydo tego i może być trudno je od tego odwieść, dlatego musisz upewnić się, że nie mają żadngo jedzenia w swoim zasięgu. Wyeliminuj wszystkie te podstępne smakołyki, a szybko zauważysz, że waga psa spada bez konieczności dalszej interwencji.

Upewnij się także, że reszta domowników wie, że próbujesz zmniejszyć wagę swojego psa. Konsekwencja jest kluczowa i wszyscy muszą podjąć wspólny wysiłek, aby wszyscy odnieśli korzyści w postaci szczęśliwszego i zdrowszego psa.

Ćwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia

Różne rasy potrzebują różnej ilości ruchu, ale lekarz weterynarii będzie w stanie określić, jak często pies powinien być wyprowadzany, w zależności od jego wielkości, wieku i aktualnego poziomu aktywności.

Więcej ćwiczeń idzie w parze z kontrolowaniem spożycia pokarmu, gdy próbujesz zmniejszyć wagę. Spraw, aby spacery Twojego psa były bardziej ekscytujące, odkrywając nowe miejsca lub bawiąc się w aportowanie. Czasami zmiana trasy sprawi, że spacery będą bardziej ekscytujące zarówno dla Ciebie, jak i Twojego zwierzaka i nie będą wydawać się przykrym obowiązkiem.

Jeśli możesz wyprowadzać psa bez smyczy w bezpiecznym miejscu, jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz zwiększyć jego aktywność fizyczną. Możesz na przykład poćwiczyć aportowanie lub zagrać we frisbee. Upewnij się tylko, że smakołyki stosowane w nagrodę są smaczne, ale niskokaloryczne.

Pływanie to kolejny bardzo skuteczny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów. Czy wiesz, że pięciominutowe pływanie może równać się pięciokilometrowemu marszowi na smyczy? Pływanie pomaga również zwiększyć siłę psa, a także zmniejszyć tkankę tłuszczową i zwiększyć elastyczność stawów.

Dog playing fetch with a tennis ball
Zabawa z psem to doskonały sposób na uzupełnienie jego codziennej dawki ruchu

Omlet I zdrowie Twojego psa

W Omlet wiemy, jak ważne jest posiadanie zdrowych i szczęśliwych psów. Z naszą ofertą od zabawek dla psów do stymulacji psychicznej i fizycznej do smyczy na długie spacery, nasze produkty zostały innowacyjnie zaprojektowane tak, aby stawiać psa na pierwszym miejscu, a jednocześnie sprawić, że rodzicielstwo zwierząt będzie dla Ciebie proste.

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy