Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Karmienie psa

Psy uwielbiają jeść. Wiele z nich jadłoby cały dzień, gdyby mogło, ale przekarmianie nie przynosi psu żadnej korzyści. Zdrowy pies to szczęśliwy pies, dlatego tak ważne jest karmienie psa zbilansowaną dietą. Nie jest łatwo powstrzymać się od dania ukochanemu zwierzakowi kilku dodatkowych smakołyków lub kolejnej porcji jedzenia w porze kolacji, ale na dłuższą metę Twój pies będzie Cię kochał znacznie bardziej, jeśli będziesz dbał(a) o jego zdrowie. Połącz karmę, którą karmisz swojego psa, z dużą ilością ruchu, a Twój pies będzie żył spełnionym i szczęśliwym życiem.

Ile karmy powinno się dawać psu?

Wiele psów łączy wspólna miłość do jedzenia, jednak niektóre rasy kochają jedzenie znacznie bardziej niż inne. Jamniki, cocker spaniele i labradory mogą być szczególnie łapczywe. Z tego powodu nie możemy pozwolić naszym psom jeść tyle, ile chcą, ale ustalenie odpowiedniej dawki pokarmu, jest dość trudne. Twój weterynarz będzie w stanie określić typową ilość karmy niezbędną dla rasy i wielkości Twojego psa. Zawsze możesz tez uzupełnić miskę psa zgodnie z instrukcjami i wytycznymi na opakowaniach karmy dla psów.

Powinieneś regularnie monitorować wagę swojego psa i odpowiednio dostosowywać ilość pożywienia. W zależności od wielkości psa możesz zważyć go samodzielnie w domu, korzystając z wagi łazienkowej. Najpierw zważ siebie, a następnie zważ siebie, trzymając psa - różnica w wadze jest równa wadze Twojego psa. Jeśli nie masz pewności lub nie możesz zważyć psa, porozmawiaj ze swoim weterynarzem, aby zorganizować sesję kontrolną i ważenie.

Korzystaj z miarki

Wskaźnik otyłości u psów jest wysoki. Aż 39% psów w Polsce uważa się za mające nadwagę. Oznacza to, że wiele naszych psów jest coraz bardziej narażonych na problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, rak i choroby wątroby. Dodatkowa waga odbije się także na kościach Twojego psa - psy z dysplazją stawów biodrowych, zwichnięciem rzepki, chorobą krążka międzykręgowego lub innymi chorobami ortopedycznymi z pewnością odczują dyskomfort z powodu dodatkowej wagi.

Aby temu zaradzić, możemy kontrolować wielkość porcji posiłków naszego psa, korzystając z miarki, wskazówek od weterynarza i instrukcji podanych na opakowaniu karmy. Jeśli Twój psi przyjaciel nadal przybiera na wadze, możesz zacząć zmniejszać wielkość porcji, aż jego waga ustabilizuje się na zdrowym poziomie.

Jak często karmić psa?

Kiedy Twój pies zaczyna dojrzewać, musisz pomyśleć o tym, jak często będziesz go karmić. Psy dojrzewają szybciej lub wolniej w zależności od rasy i wielkości, ale wszystkie starzeją się znacznie szybciej w pierwszym roku życia w porównaniu do ludzi. Jest wiele stron internetowych, gdzie z grubsza można dowiedzieć się jaki jest wiek Twojego psa w latach ludzkich, co pomoże określić jego wymagania żywieniowe.

Większość psów karmiona jest dwa razy dziennie, jeden posiłek rano i jeden wieczorem. Jeśli masz szczególnie dużego psa, możesz karmić go regularnie, mniejszymi posiłkami w ciągu dnia lub jeśli z kolei masz małego psa może on korzystać z trzech posiłków dziennie. Życie psa w dużej mierze zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że psy znajdują pewność w rutynie, więc kiedy już zdecydujesz, kiedy będziesz je karmić, pamiętaj, aby się tego trzymać.

Jak karmić szczeniaka?

To niesamowite doświadczenie obserwować, jak szybko Twój szczeniak wyrasta na silnego i pełnego życia dorosłego psa. Aby zapewnić mu jak najlepszy start w życie, ważne jest zapewnienie mu odpowiedniej ilości pożywienia. Dobry hodowca lub schronisko będzie w stanie polecić odpowiednią karmę dla Twojego szczeniaka. Zawsze warto postępować zgodnie z ich radami, ponieważ szczenięta mają wrażliwe żołądki, które łatwo mogą rozregulować się w przypadku zmiany diety, dlatego przez mniej więcej pierwszy tydzień trzymaj się karmy, do której są przyzwyczajone. Po tym czasie można powoli wprowadzać je w nową dietę.

Młody szczeniak w wieku około ośmiu do dwunastu tygodni będzie potrzebował karmienia małymi porcjami i często, zazwyczaj od czterech do sześciu małych posiłków dziennie. Pomaga mu to utrzymać stały poziom energii i jest dla szczenięcia o wiele łatwiej strawne niż dwa duże posiłki dziennie. W miarę jak szczenię rośnie, należy stopniowo zmniejszać ilość posiłków, jakie mu podajesz, tak aby do około szóstego miesiąca życia szczenię otrzymywało dwa lub trzy posiłki dziennie w odpowiednich porcjach, w zależności od rasy i wielkości. Aby uzyskać wskazówki dotyczące wielkości posiłków, porozmawiaj ze swoim weterynarzem lub postępuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu karmy dla psów.

Kiedy nadejdzie czas odbioru szczenięcia, poproś hodowcę o wskazówki dotyczące jego diety, aby mieć pewność, że nie przekarmisz go lub nakarmisz go niewystarczająco. Być może będziesz musiał(a) dostosować ilość pokarmu dla szczenięcia, monitorując jego wagę i kształt ciała. Żebra psa powinny być wyczuwalne, ale nie powinieny być wyraźnie widoczne. Twój szczeniak powinien mieć również widoczną talię, gdy patrzysz na niego z góry. Jest to dokładny sposób na określenie, czy karmisz szczenię w nadmiarze czy w niedostatecznej ilości, niezależnie od rasy i wielkości.

Omlet i Twój pies

Wszyscy chcemy wszystkiego, co najlepsze dla naszych małych psich towarzyszy. W Omlet dbamy o Ciebie i potrzeby Twojego psa, oferując szeroką gamę innowacyjnych produktów dla psów, w tym wygodne i stylowe legowiska dla psów każdej wielkości.

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy