Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy psy powinny jeść surowe mięso?


Szczeniak jedzący kość

Od dziesięcioleci toczy się debata na temat tego, co jest najlepsze dla naszych psich towarzyszy: karma, czy surowe mięso? Jako potomkowie wilków, psy mają naturalną słabość do mięsa, ale ewolucja skomercjalizowanej karmy dla psów stawia pytanie: czy psy powinny jeść surowe mięso?

Historia karmy dla psów

Przed pojawieniem się skomercjalizowanej karmy dla psów nasi czworonożni przyjaciele jedli podobnie jak ich dzicy przodkowie, wilki. Na wolności ich dieta składała się głównie z surowego mięsa, kości i okazjonalnie roślin. Dzięki tej naturalnej, bogatej w białko diecie dzikie psy były zdrowe i silne oraz miały dietę odpowiadającą ich potrzebom ewolucyjnym.

Czy surowe mięso jest dobre dla psów?

Surowa dieta dla psów określana jest jako BARF (z ang. Biologically Appropriate Raw Food – biologicznie odpowiednia surowa karma lub Bones And Raw Food – kości i surowa karma) przyciąga uwagę ze względu na jej potencjalne korzyści. Zwolennicy twierdzą, że odzwierciedla ona dietę psich przodków i zapewnia zdrowszą sierść, lepsze trawienie i zwiększony poziom energii. Wielu właścicieli zwierząt domowych uważa dietę z surowym mięsem za naturalną i bogatą w składniki odżywcze oraz wierzy, że jest to najłatwiejszy i najbardziej opłacalny sposób zapewnienia swoim towarzyszom 80% mięsa. Aby uzyskać równoważną ilość białka w diecie opartej na suchej lub mokrej karmie, należałoby wydać dużo pieniędzy na ich najdroższe odmiany.

Jednak niektórzy krytycy wyrażają obawy dotyczące karmienia psa surowym mięsem. Jeśli mięso nie jest pozyskiwane prawidłowo lub nie jest wysokiej jakości, może być dla psa bardziej szkodliwe niż pomocne. Surowe mięso złej jakości może powodować skażenie bakteryjne, niezrównoważone odżywianie i wiązać się z ryzykiem obrażeń związanych z połknięciem kości. Dlatego zawsze upewnij się, że surowe mięso pozyskujesz od renomowanych rzeźników.

Które surowe mięsa są bezpieczne?

Rozważając surową dietę dla swojego psa, kluczowy jest wybór odpowiedniego mięsa. Świeże, wysokiej jakości mięso pochodzące od zaufanego rzeźnika zapewni Twojemu psiemu towarzyszowi szeroką gamę niezbędnych składników odżywczych. Aby uzyskać wszystkie składniki odżywcze potrzebne psu, należy karmić go większością części zwierzęcia. Oto lista części zwierzęcych, które możesz pozyskać od swojego rzeźnika:

Wątróbka

Wątroba jest nie tylko doskonałym źródłem białka, żelaza, cynku i kwasu foliowego, ale także dobrym źródłem witamin A, C, D, E i K, a także B6 i B12. Jest to zdecydowanie najbardziej odżywczy narząd, dlatego nigdy nie należy go pomijać w diecie psa zawierającej surowe mięso. Wątroba powinna stanowić 5% diety Twojego psa z surowym mięsem.

Nerki

Nerki są także doskonałym źródłem białka, żelaza, cynku i kwasu foliowego. Dostarczają Twojemu psu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin A, D, E i K, a także wszystkich witamin z grupy B.

Serca

Serce jest jednym z najbardziej odżywczych mięs mięśniowych w surowej diecie psów. Jest bogate w żelazo i cynk oraz jest doskonałym źródłem tiaminy, witamin B6 i B12, fosforu, miedzi i selenu. Ale serce jest również dość bogate w cholesterol, dlatego nie należy go podawać swojemu psu zbyt często.

Żołądki

Żołądki to jedno z najwyższej jakości mięs w surowej diecie psów i zdecydowanie powinny być pierwszym mięsem, które wypróbujesz rozpoczynając dietę dla psa opartą na surowym mięsie. Żołądki są nie tylko dobrym źródłem białka, ale mają także niską zawartość tłuszczu, co czyni je doskonałym wyborem na obiad dla Twojego psa. Zawierają kluczowe witaminy, takie jak A, B, C, D i E, a także kwasy omega-3, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, wapń i fosfor. Są pełne enzymów trawiennych i bakterii, które pomagają w trawieniu.

Móżdżki

Mózg jest uważany raczej za deser w diecie psów na surowo. Chociaż ma wysoką zawartość białka i kwasów tłuszczowych omega-3, nie jest dobrym źródłem witamin i minerałów. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz dietę dla psów zawierającą surowe mięso, czy jesteś już na dobrej drodze, najlepiej dać psu móżdżki jako dodatek, a nie podstawę tej diety.

Zacznij stopniowo

Przejście psa na dietę zawierającą surowe mięso powinno być procesem stopniowym. Zacznij od wprowadzenia niewielkich ilości surowego mięsa do zwykłego pożywienia i obserwuj reakcję zwierzęcia. Powoli zwiększaj stosunek surowej żywności do zwykłej, monitorując wszelkie objawy zaburzeń trawiennych lub alergii.

Nie ograniczaj diety z surowym mięsem tylko do tych wymienionych powyżej pięciu składników – weź wszystko, co ma do zaoferowania Twój rzeźnik, pod warunkiem, że mięso jest przebadane i bezpieczne dla Twojego psa. Możesz spróbować najróżniejszych dziwnych części zwierzęcia, takich jak płuca, kurze łapki, tchawica wołowa, wnętrzności wieprzowe i nóżki, a nawet penisy wołowe! Choć może ci się to wydawać obrzydliwe, psy uwielbiają to wszystko .

Wytyczne, których należy przestrzegać

Chociaż surowe mięso może zapewnić wiele korzyści, konieczne jest przestrzeganie pewnych wskazówek, aby Twojemu psu nowa dieta przypadła do gustu.

  • Jeśli zmienisz dietę swojego psa na opartą na surowym mięsie, pamiętaj, aby kupować przede wszystkim chude mięso mięśniowe, narządy wewnętrzne i kości z wołowiny, jagnięciny, wieprzowiny, kurczaka i królika.
  • Pozyskuj surowe mięso od sprawdzonego rzeźnika, który oferuje wysokiej jakości mięso, a po zakupie przechowuj mięso w lodówce.
  • Aby uzyskać dodatkowe korzyści zdrowotne, pamiętaj o włączeniu do diety produktów takich jak tłuste ryby i jajka.
  • Dodanie jogurtu zawierającego bakterie probiotyczne może pomóc w trawieniu, ale należy zwracać uwagę na psa podczas karmienia go produktami mlecznymi, ponieważ niektóre psy mogą nie tolerować laktozy.
  • Unikaj podawania gotowanych kości mięsa, które nie jest pierwszej świeżości, aby zapobiec potencjalnemu ryzyku dla zdrowia.
  • Utrzymuj równowagę w diecie opartej na surowym mięsie – podawaj naprzemiennie narządy, mięso i kości, tak aby karmić psa 5% wątroby, 5% innych narządów, 10% jadalnych kości i 80% mięsa (w tym żołądków), tłuszczu i więzadeł.

Omlet I potrzeby Twojego psa

W świecie, w którym toczy się debata na temat psiej diety, firma Omlet doskonale rozumie złożone potrzeby żywieniowe naszych psich towarzyszy. Nie oferujemy tylko uniwersalnych rozwiązań, ale staramy się tworzyć produkty, które odpowiadają indywidualnym potrzebom każdego psa. Dzięki naszej szerokiej gamie produktów dla zwierząt, takich jak wygodne legowiska z możliwością konfiguracji i luksusowe kojce, Omlet tworzy produkty, które odpowiadają różnorodnym potrzebom każdego futrzanego przyjaciela.

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy