Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Pasożyty myszoskoczków


Myszoskoczki mogą cierpieć z powodu zakażenia wieloma pasożytami i innymi chorobami - rzuć okiem na informacje zamieszczone poniżej, jeśli podejrzewasz, że Twój myszoskoczek może się borykać z pasożytami.


Świerzbowce - myszoskoczki mogą się zarazić świerzbowcem, który żyje w ich sierści. Są one zazwyczaj zbyt małe, by zobaczyć je gołym okiem, ale mogą przysporzyć Twojemu zwierzaczkowi mnóstwo bólu. Potrafią się zakopać w skórze, co samo w sobie jest bardzo bolesne. Gdy podczas kontroli zdrowia zauważysz, że skóra Twojego przyjaciela nosi strupy lub jest zrogowaciała, to Twój zwierzaczek może mieć właśnie świerzbowca. Środki przeciw świerzbowcom posiada każdy dobry sklep zoologiczny, ale dobrze jest najpierw zapytać specjalistę, czy dobrze rozpoznajesz chorobę po jej objawach.


Zakażenie świerzbowcem jest bardzo bolesne, dlatego należy rozpoznać problem i mu zaradzić jak najszybciej

Wszy - myszoskoczki mogą też zarazić się wszawicą. Najczęstsza droga zarażenia to kontakt z ptakami lub z niewysterylizowaną ściółką. Na całe szczęście większość sklepów zoologicznych będzie miała środki na te pasożyty - upewnij się jedynie, że można je podawać myszoskoczkom, ponieważ niektóre z nich zawierają substancje szkodliwe dla Twoich małych przyjaciół.


Pchły - pchły to małe owady, które będą biegać w sierści Twojego zwierzaczka, ssać jego krew i powodować podrażnienie skóry. Możesz zobaczyć pchły gołym okiem, ale możesz także zaobserwować ich obecność po ich odchodach. Jeśli w sierści myszoskoczka znajduje się bardzo dużo ciemnobrązowego nalotu, to pobierz próbkę tego nalotu i umieść na białym papierowym ręczniku. Dodaj do tego kroplę wody - jeśli nalot zmienia kolor na czerwony, to masz do czynienia z odchodami pcheł. Dzieje się tak dlatego, że pchły żywią się krwią i to z niej w ogromnej mierze składają się ich odchody.

Pchły przenoszą się ze zwierzęcia na zwierzę. Gdy więc zauważysz pchły, to należy niezwłocznie przystąpić do działania. Na rynku dostępny jest cały wachlarz posypek na pchły, ale nie wszystkie są dobre dla myszoskoczków. Posypki na pchły dla psów są bardzo szkodliwe dla małych zwierząt, dlatego przed użyciem zawsze uważnie przeczytaj informacje na opakowaniu.


Kleszcze - kleszcze są nie tylko problemem ludzi, ale także zwierząt, w tym myszoskoczków, chomików, świnek morskich, kotów i psów. Jeśli zauważysz, że do skóry Twojego przyjaciela przyczepił się mały kleszcz, to zabierz zwierzę do weterynarza, aby on usunął pasożyta. Miejsce ukąszenia będzie musiało zostać zdezynfekowane, aby możliwie zmniejszyć ryzyko zakażenia. Głowa i aparat gębowy kleszcza są naprawdę trudne do usunięcia i czasem mogą utknąć w skórze, powodując dalsze zakażenia. Kleszcze są też odpowiedzialne za boreliozę, która jest niezwykle groźna dla każdego zwierzęcia. Gdy znajdziesz kleszcza u swojego myszoskoczka, w następnej kolejności sprawdź siebie i swoją rodzinę.


Grzybica woszczynowa - ten rodzaj grzybicy oprócz ludzi grozi także myszoskoczkom. Możesz się nią zarazić od swojego zwierzaczka i przekazać ją dalej swojej rodzinie, dlatego podczas walki z tą chorobą za pomocą odpowiednich dla myszoskoczków środków chemicznych należy włożyć rękawiczki.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy