Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Dlaczego powinniście wylęgać własne pisklęta?

Jeśli od jakiegoś czasu już hodujesz kurczaki, które kupiłeś od innych hodowców, możesz pomyśleć o wyhodowaniu własnych.

Być może chcesz jedynie powiększyć własne stadko i cieszyć się z większej ilości jaj, a może chcesz dopomóc w zachowaniu rzadkiej lub zagrożonej rasy. A może myślisz o udoskonaleniu rasy swoich kur poprzez zwiększenie nieśności lub wyhodowanie kurczaków o jeszcze piękniejszym upierzeniu.

Matka troszcząca się o pisklaki
Matka troszcząca się o pisklaki

Trzeba jednak powiedzieć, że wylęganie własnych piskląt nie jest dla każdego. Istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem wylęgania własnych jaj. Jeśli jeszcze nie miałeś własnych kurczaków, to rozpoczynanie hodowli od wykluwania własnych jaj może być nieco skomplikowane. Jeśli dopiero zakładasz hodowlę, to radzimy Tobie kupić dorosłe kurczaki, które są zaszczepione na wszystkie choroby. Pamiętaj też, że przynajmniej połowa pisklaków z jaj, które będziesz inkubować, to będą koguty. Koguty nie składają jaj, są głośne i mogą być czasem dość agresywne. Jeśli więc nie potrafisz sobie wyobrazić, że po Twoim obejściu przechadza się hałaśliwy kogut, który w niczym się nie przyczynia do składania jaj, to z pewnością hodowanie własnych piskląt nie jest dla Ciebie. I na koniec warto pamiętać, że w efekcie będziesz mieć więcej kurczaków - a więcej kurczaków potrzebuje więcej miejsca i ich pielęgnacja pochłania więcej czasu.

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy