Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak samodzielnie obracać jaja w inkubatorze?

Jeśli Twój inkubator nie jest wyposażony w system automatycznego obracania jaj, to należy je obracać samemu od 3 do 5 razy na dobę już od ich drugiego dnia. To bardzo ważne, aby obracać jaja regularnie i niektórzy hodowcy wyrobili w sobie nawyk robienia tego po każdym posiłku. Nie obracaj jaj już więcej po zakończeniu 18 dnia wylęgu, tj. 3 dni przed wykluciem. To da pisklęciu czas potrzebny na to, aby się odpowiednio ustawić do przebicia skorupki.

Obracanie jaj w inkubatorze Brinsea Mini Eco
Obracanie jaj w inkubatorze Brinsea Mini Eco

Jeśli Twoje jaja są oznaczone krzyżykiem z jednej strony, to natychmiast będziesz w stanie powiedzieć, które jaja już zostały obrócone, a które jeszcze nie. Usuń wieko inkubatora na tak krótko, jak to tylko możliwe. Nie spiesz się jednak i obróć każde jajo spokojnie i płynnie bez ich obijania. Gdy obracasz jaja, temperatura i wilgotność w inkubatorze spadną, ale po chwili je odzyskają. Co bardzo interesujące, niezapłodnione jajo bardzo szybko utraci temperaturę, podczas gdy zapłodnione już nie. Na tej samej podstawie kwoka wie, które jaja wyrzucić z gniazda.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, ale także bardzo ważną, jest dokładne umycie rąk przed obracaniem jaj, aby na powierzchnię skorupek nie przenosić bakterii ani tłuszczu.

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy