Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak zainstalować inkubator?

Na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje do tego, aby zainstalować i uruchomić inkubator do wylęgania kurczaków

Czyszczenie i dezynfekcja
Jeśli właśnie zakupiłeś inkubator od nas, to nie musisz go sterylizować. Jeśli jednak kupiłeś używany klujnik lub wcześniej już używałeś swojej wykluwarki, to powinno się go zdezynfekować. Upewnij się, że inkubator jest odłączony od prądu i zwróć szczególną uwagę, aby płyn dezynfekcyjny nie dostał się do obwodów elektronicznych, bo może je uszkodzić. Niektóre inkubatory mają sprytnie ukrytą elektronikę, dlatego nie zanurzaj pod żadnym pozorem inkubatora w wodzie. Aby zdezynfekować inkubator, posłuż się płynem do dezynfekcji Virkon S, który jest dostępny na naszej stronie, lub użyj płynu do dezynfekcji firmy Brimsea. Po umyciu inkubatora, wytrzyj go do sucha za pomocą ściereczki.

To bardzo ważne, aby dezynfekować inkubator za każdym razem, gdy zamierzasz go użyć
To bardzo ważne, aby dezynfekować inkubator za każdym razem, gdy zamierzasz go użyć

 

Gdzie postawić inkubator?
Najlepsze miejsce na postawienie inkubatora to takie, w którym panuje w miarę stała temperatura i gdzie jej wahnięcia wynoszą tylko kilka stopni. Jeśli w samym pomieszczeniu temperatura się szybko zmienia, to inkubator będzie miał kłopot z utrzymaniem stałej temperatury wewnątrz. W idealnym świecie takie pomieszczenie jest wyposażone w 24-godzinną klimatyzację i termostat, więc temperatura nie spada tam nawet w nocy. Staraj się trzymać inkubator z dala od grzejników, okien czy drzwi, aby przeciągi czy światło słoneczne nie zakłócały temperatury wewnątrz inkubatora. Dobrze by było postawić też inkubator w miejscu łatwo dostępnym, aby można regularnie doglądać jaj.

Inkubator ustawiony w domu
Inkubator ustawiony w domu

Oznaczanie jaj
Dokładne oznaczenie jaj to znakomity pomysł. Po pierwsze , możesz dzięki temu od razu powiedzieć, która kura zniosła które jajo. Po drugie, pomaga to w zorientowaniu się, czy jajo już zostało obrócone, czy nie. Jeśli nie oznakujesz jaja, będzie ono zawsze wyglądać tak samo. Na jednej stronie umieść kółko, a na drugiej krzyżyk. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, czy dane jajo zostało już obrócone, czy jeszcze nie.

Możesz oznaczyć każde jajo ołówkiem lub permanentnym markerem
Możesz oznaczyć każde jajo ołówkiem lub permanentnym markerem

Testowanie inkubatora
Zanim włożysz jaja do inkubatora, najlepiej go uruchomić kilka godzin wcześniej, aby mieć pewność, że będzie ciepły w momencie rozpoczęcia inkubacji. Jak już jakiś czas pochodzi, sprawdź termometrem, czy podaje prawidłową temperaturę. Jeśli Twój inkubator jest fabrycznie nowy, to temperatura wcale nie musi być prawidłowo ustawiona i zawsze warto sprawdzić dwa razy niż żałować. Jeśli temperatura nie jest prawidłowa, to będzie trzeba ją podregulować. Aby pobrać instrukcje obsługi do inkubatorów z naszej oferty: Brinsea Mini Eco, kliknij na ich nazwach.

Załadowanie inkubatora
W momencie włożenia jaj, Twój inkubator powinien już pracować od kilku godzin. Możesz wtedy przenieść jaja z ich schowka (gdzie panuje temperatura 12 stopni Celsjusza) i pozwolić im powoli się ogrzać do temperatury pomieszczenia. Nie ładuj do inkubatora jaj ptaków różnych gatunków, ponieważ mają one inne wymagania w kwestii temperatury i czasu inkubacji. Nie mieszaj także ze sobą diametralnie różnych ras kurczaków, bo te też mogą mieć inne wymagania. Na przykład bantamy mogą się wykluć o cały jeden dzień wcześniej niż pisklęta dużych ras.

Załadowanie inkubatora Brinsea Mini
Inkubator Brinsea Mini pomieści do 10 jaj. Umieść jaja na ich boku przynajmniej 2 cm od bazy inkubatora, aby nie stały na drodze kołnierzowi, gdy wieko jest nakładane. Jeśli jaja są różnych rozmiarów, poeksperymentuj z ich ustawieniem, aby wykorzystać dostępną przestrzeń do maksimum.

Jak prawidłowo załadować inkubator Brinsea Mini Incubator
Oto, jak prawidłowo załadować inkubator Brinsea Mini Incubator

Załadowanie inkubatora Brinsea Octagon 20 lub 40
Aby załadować inkubator Brinsea Octagon 20 lub 40, połóż jaja w rzędach pomiędzy drucianymi przegrodami. Przegrody powstrzymają jaja od toczenia się i powinny zostać tak ustawione, aby jaja spoczywały na dole kosza i jednocześnie nie były przygniecione poprzeczką. Umieść jaja bardziej spiczastym końcem do dołu. To dlatego, że głowa pisklęcia wykształci się w zaokrąglonym końcu jaja. Nie panikuj, jeśli nie uda Ci się postawić jaj idealnie na sztorc.

Zwróć uwagę, że jaja są ustawione zaokrąglonym końcem do góry
Zwróć uwagę, że jaja są ustawione zaokrąglonym końcem do góry

Włączenie automatycznego obracania jaj
Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem Brinsea Mini Eco Advance, Brinsea Octagon 20 Advance czy Brinsea Octagon 40 Advance, powinieneś włączyć teraz funkcję automatycznego obracania. System automatycznego obracania w tych modelach będzie obracał jaja co godzinę. Pewnie zauważysz, że urządzenie będzie od czasu do czasu podrygiwać - to zupełnie normalne ze względu na mechanizm kół zębatych.

Zdjęcia użytkowników

Przygotowuję się do wyklucia!

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy