Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Które chomiki są najbardziej przyjazne?


Wszystkie udomowione gatunki chomików mogą być bardzo przyjazne wobec swoich właścicieli, ale to, jak bardzo są przyjazne nie zależy jedynie od ich gatunku - wielu hodowców twierdzi, że zależy to od płci zwierzęcia, poziomu ich oswojenia oraz tego, czy są trzymane same czy w towarzystwie innych chomików.


Chomiki syryjskie

Chomiki syryjskie są zazwyczaj bardzo przyjazne, gdy są oswojone, i w wielu krajach są preferowane przez właścicieli ze względu na to, że budują silne więzi ze swoimi właścicielami. Chomiki syryjskie są największymi i najpopularniejszymi hodowanymi przez ludzi chomikami, częściowo dlatego że ich rozmiar pozwala ludziom łatwiej się z nimi obchodzić. W porównaniu z mniejszymi kuzynami te chomiki są większe i wolniejsze. Stąd wielu właścicieli twierdzi, że ich pielęgnacja jest mniej stresująca, a zabawa dostarcza więcej przyjemności.


Inny czynnik ich popularności jest taki, że chomiki te muszą być trzymane w pojedynkę, więc w ogromnej mierze zależą one od swoich właścicieli przy organizacji rozrywek. Ponieważ nie mają w klatce kompana, z którym mogłyby się codziennie bawić, to będą o wiele bardziej otwarte na nawiązanie relacji z człowiekiem w godzinach, gdy jesteście na nogach.


chomiki syryjskie są przyjazne
Chomiki syryjskie mają swój unikalny charakter i mogą być niezwykle przyjazne

Chomiki chińskie

Te chomiki można oswoić i wtedy staną się bardzo przyjaznymi towarzyszami, choć niektórzy właściciele twierdzą, że ten gatunek jest nieśmiały i strachliwy. Jeśli chcą, potrafią ruszać się z prędkością błyskawicy, dlatego potrzebują właściciela, który będzie miał do nich cierpliwość i który będzie się czuł pewnie jako ich opiekun.

Możesz trzymać chomiki chińskie w grupach, choć należy powiedzieć, że są zwierzętami terytorialnymi i, jeśli zaczną ze sobą walczyć, być może będziesz zmuszony zapewnić na stałe osobną klatkę dla każdego z walczących.


Chomiki karłowate

Chomiki Campbella są znacznie zwinniejsze od chomików syryjskich i to właśnie ta ich cecha sprawia, że wielu potencjalnych właścicieli rezygnuje z ich zakupu. Co prawda, ich obserwacja dostarcza nieustannej radości, to jednak prędkość, z jaką się poruszają może sprawić, że ich pielęgnacja nastręczy Ci nieco problemów. Te same trudności może sprawiać opieka nad chomikami dżungarskimi, które z łatwością potrafią wywinąć Ci się z rąk. Z drugiej strony, oba gatunki chomików potrafią być niezwykle przywiązane do swoich właścicieli.


Niektórzy hodowcy są zdania, że chomiki Roborowskiego nie są najbardziej przyjazną ras chomików i że oswojenie ich nastręcza nieco kłopotów. Stąd nie są najlepszym wyborem dla początkującego hodowcy lub takiego, który nie ma do nich cierpliwości.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

Paula, 28 June 2021

Wiem jakie chomiki są dobre, ale nie ma tu wszystkich np. dżungarskiego.