Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.
Tabby cat scratching light up scratching post

CO MÓWI

NAUKA

Nauka o drapaniu

Czy technologia może zaspokoić naturalne potrzeby kotów? Jeśli chcesz utrzymać kocie pazury – i kanapę – w dobrej kondycji, koniecznie musisz mieć drapak dla kota. Ale co by było, gdyby technologia mogła przenieść zalety drapania na wyższy poziom?

Przyjrzeliśmy się nauce stojącej za naturalnym zachowaniem kotów, a następnie zastanowiliśmy się, w jaki sposób nauka może pomóc nam lepiej zaspokoić potrzeby tego drapieżnika drzemiącego właśnie przy grzejniku.

dlaczego koty muszą drapać?

cat using tall cat cat scratcher to strop claws
Koty rozciągają całe ciało podczas drapania.

Słyszeliście kiedyś o stroppingu? Stropping to techniczny termin określający drapanie u kotów. Stropping przynosi korzyści Twojemu kotu zarówno psychiczne, jak i zdrowotne.

W naturze koty drapią pionowe wysokie, mocne powierzchnie, aby usunąć stare łuski i zachować krótkie, ostre i zdrowe pazury. Ta czynność umożliwia im również rozciągnięcie całego ciała i uwalnia endorfiny, pomagając im się zrelaksować.

DLACZEGO JASNE ŚWIATŁO wabi?

cat looking up at a glowing tall cat scratcher
Światła i ruch przyciągają wzrok kotów.

Niezależnie od tego, jak miły jest Twój kotek, koty są naturalnymi i zręcznymi łowcami. Są przystosowane do tropienia, ścigania i rzucania się na ofiarę. Ćwiczenie tych umiejętności zapewnia im stymulację i ćwiczenia zarówno dla mózgu, jak i ciała.

Nawet szybkie zerknięcie na filmiki w mediach społecznościowych pokaże Ci, jak bardzo koty uwielbiają gonić za światełkami i laserami, co nie tylko utrzymuje je w dobrej kondycji, ale także zapewnia niezłą rozrywkę dla oglądających ich przypadkowych osób.

Nie mają też nic przeciwko oglądaniu telewizji. Jeśli kiedykolwiek włączyliście program przyrodniczy, gdy Twój kot był w pobliżu, zauważyliście na pewno, że tak samo jak my, był zafascynowany ławicami ryb pływających w głębinach.

Zastanawialiśmy się, jak możemy wykorzystać technologię, aby zaspokoić naturalne potrzeby i instynkty naszych kotów? Czy moglibyśmy zaprojektować produkt, który przyniósłby korzyści z polowania i drapania i pomógł nam, ludziom, nawiązać jeszcze lepszy kontakt z naszymi kocimi towarzyszami?

Naszą pierwszą myślą było znalezienie sposobu, w jaki koty najlepiej wchodzą w interakcję z technologią, i przełożyć tę wiedzę na jeden produkt, który powinien mieć każdy właściciel kota: drapak. Na tej podstawie opracowaliśmy Switch, drapak dla kota z ponad 1200 hipnotyzującymi trybami podświetlenia, zarówno atrakcyjnymi dla naszych oczu, jak i fascynującymi dla kotów.

CO zapewnia SATYSFAKCJonuące drapanie?

Switch cat scratcher in comparison to average cat scratcher
20% wyższy od przeciętnego drapaka, co pozwala na rozciągnięcie całego ciała.

Jeśli koty mają w pełni czerpać korzyści z drapania, muszą być w stanie w pełni wyprostować swoje ciało i przenieść ciężar ciała na ruch w dół. Oznacza to, że powierzchnia, o którą drapią, musi być wystarczająco wysoka i stabilna.

Zaczęliśmy od zestawienia danych w celu określenia średniego wzrostu kota w pełni rozciągniętego, a także przeanalizowania innych drapaków dostępnych na rynku. Obliczyliśmy, że zaprojektowanie naszego drapaka o 20% wyższym od innych sprawi, że będzie on o 50% wyższy od długości przeciętnego kota, zapewniając nawet większym rasom wysokość potrzebną do maksymalnego rozciągnięcia. Mając 85 cm wysokości, Omlet Switch jest o 15 cm wyższy od innych drapaków na rynku.

Cat leaning against a strong cat scratcher without it toppling
Dodatkowa waga oznacza, że ​​koty każdej wielkości mogą drapać bez obaw.

Aby koty mogły pewnie drapać, drapak musi mieć odpowiednią sztywność, aby wytrzymać całą siłę ich ciężaru. Nasi projektanci sprostali temu, stosując technologię zapobiegającą przewróceniu, czyli wyważoną komorę wewnętrzną, która po wypełnieniu wodą lub piaskiem zapewnia Switchowi nisko położony środek ciężkości i zapewnia dodatkowe 2,5 kg, co zwiększa stabilność o 45% bez dodatkowego ciężaru zwiększającego koszt transportu.

Co więcej, na rękaw drapaka wybraliśmy w 100% biodegradowalny sizal, z pionowymi rowkami i szorstką teksturą imitującą korę drzewa i odzwierciedlającą wrażenie drapania w naturalnym środowisku.

NAJLEPSZY DRAPAK DLA naszej PLANETY

woman assembling a tall durable sisal cat scratching post
W 100% biodegradowalne, wymienne rękawy sizalowe.

Nie zatrzymaliśmy się na tym. Po zaprojektowaniu drapaka wystarczająco wysokiego i stabilnego, aby pomóc naszym kotom się zrelaksować, zapytaliśmy, w jaki sposób możemy uczynić go wystarczająco trwałym, aby zapewnił nam spokój na dłuższy czas? Drapaki są stworzone do rozdzierania i strzępienia – bo po to są – ale czy oznacza to, że muszą być jednorazowe? Wiele drapaków ma krótkie życie i nieuchronnie kończy swój żywot na wysypisku śmieci. Zastanawialiśmy się, czy możemy zaprojektować drapak tak, aby został zużyty i jednocześnie żył wiecznie?

Replacing the sisal sleeve of the Switch cat scratcher
Po zużyciu wystarczy wymienić i poddać recyklingowi rękaw sizalowy.

Zaczynając od podstawy, wybraliśmy materiały odpowiednie do celu i mające służyć lata. Switch ma bambusową podstawę twardszą niż biały dąb, która nigdy nie będzie wymagała wymiany. Ustaliliśmy, że Switch pozwala zaoszczędzić 33,5 kg śmieci i 50 kg emisji CO2 w ciągu całego życia kota, gdy będziemy wymieniać jedynie w pełni biodegradowalny rękaw sizalowy mniej więcej co sześć miesięcy. Niezależnie od tego, czy wybierzesz kolor kremowy, czy kawowy, Switch jest zielony pod każdym względem.

SWITCH, KAMERA, Akcja

Progress

„Przenosi drapanie na zupełnie nowy poziom!”

LIAM, wielka brytania

Progress

„Najfajniejszy produkt dla kotów!”

KAITLYN, USA

Progress

Baku i Yuki oszalały na punkcie drapka Switch.

NANDA, Holandia

Progress

„Różne ustawienia zapewniają kotu rozrywkę na wiele godzin.”

joyce, Holandia