Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Psy i małe dzieci

Wielu rodziców twierdzi, że posiadanie psa zapewnia świetną praktykę przed opieką nad małymi dziećmi. Zarówno dzieci jak i psy wymagają uwagi i nauczania, będą próbowały dostać się do twojego łóżka w nocy, chyba że nauczysz je inaczej i oboje zmuszą cię do dopasowania swojego życia do ich podstawowych potrzeb. Jednak opieka nad nimi obojgiem w tym samym czasie może być jeszcze większym wyzwaniem. Psy i dzieci mogą jednak nie być wielkim problemem, jeśli podejmiesz poniższe kroki, aby przygotować psa na przyjście na świat dziecka.


Bull Terrier puppy showing a baby how to crawl
Bulterier pomagający dziecku raczkować

Psy i dzieci: spraw, aby to działało

Dobrze wytresowany pies nauczy się akceptować nowe dziecko jako część rodziny i rozpozna, jak ważne jest dla ciebie. Jednak decydującym momentem, w którym można łatwo polec, jest prosty problem czasu i priorytetów. Dziecko może pochłonąć cały twój czas, pozostawiając psa zdezorientowanego i porzuconego. Co wtedy stanie się z psem i kto będzie gotów, aby zapewnić mu ruch, miłość i rozrywkę? Są to pytania, które musisz sobie zadać, jeśli myślisz o posiadaniu psa w momencie życia, w którym dzieci mogą pojawić się w niedalekiej przyszłości.

Jeśli dziecko pojawi się w twoim życiu przed psem, nowy szczeniak może nauczyć je kilku bardzo cennych życiowych lekcji, takich jak troska o innych i przyjaźń. To powiedziawszy, psy i dzieci nigdy nie powinny być zostawiane same, niezależnie od tego, kto przybył pierwszy.

Jak nauczyć psa zachowywać się odpowiednio w pobliżu niemowlęcia lub dziecka

Psy i dzieci mogą nawiązać silną więź, a pies często staje się najlepszym przyjacielem i obrońcą dziecka.

Aby przedstawić sobie psa i dziecko, rozpocznij ten proces, pozwalając psu powąchać kawałek ubranka dziecka. Należy to zrobić przed spotkaniem twarzą w twarz. Na początek trzymaj ubranie w pewnej odległości od nosa psa. Kiedy po kilku dniach zobaczą maluszka, rozpoznają zapach, do którego się przyzwyczaiły.

Zapamiętaj, nigdy nie wolno zostawiać dziecka samego z psem, nawet jeśli uważasz, że jest to najbardziej godny zaufania pies na świecie.

Wszystkie psy muszą zostać przeszkolone przed wprowadzeniem ich do otoczenia dzieci. Jeśli planujesz kupić psa przed urodzeniem dziecka, pamiętaj, że niektóre rasy psów są znane z tego, że są lepsze dla rodzin. Najlepiej wcześniej zapoznać się z różnymi rasami, aby upewnić się, że pasują one do Twojej rodziny, domu i stylu życia - zwłaszcza jeśli jesteś właścicielem psa po raz pierwszy. Pomoże ci to zrozumieć cechy i zachowania psa, dzięki czemu będziesz mógł go odpowiednio wytresować.

Psy i dzieci: 5 rzeczy do rozważenia

1. Dzieciom może się wydawać zabawne drażnienie psa. Jeśli wielokrotnie prowokują twojego psa, w końcu pęknie i może nawet ugryźć twoje dziecko, więc przerwij to zachowanie, gdy tylko je zauważysz.

2. Dzieci, które boją się psów, mogą w pewnym momencie zacząć uciekać od psa lub krzyczeć. Dobrym pomysłem jest nauczenie dzieci zachowywania spokoju w pobliżu psa, w przeciwnym razie może się okazać, że tego rodzaju zachowanie sprowokuje psa do walki przez zabawę lub agresji.

3.Psy często próbują chronić swoje zabawki, jedzenie lub kości do gryzienia. Naucz swojego psa, że nie powinien okazywać agresji, gdy ktoś się do niego zbliża, ale także naucz swoje dzieci, aby nie zabierały zabawki , jedzenia, itp., którymi pies jest akurat zajęty.

4. Dzieci mogą czasem zbyt dobrze bawić się z psami i mogą nawet ciągnąć za sierść, uszy lub ogon. Jeśli tak się stanie, zawsze istnieje ryzyko, że pies ugryzie w swojej obronie. Naucz swoje dzieci, że takie zachowanie jest niedopuszczalne.

5. Niektóre rasy psów wyjątkowo dobrze dogadują się z dziećmi. Na przykład psy o spokojniejszym temperamencie, takie jak labradory, są idealnym wyborem dla rodziny z małymi dziećmi. Ale opisy ras to nie wszystko, ponieważ wszystkie psy mają indywidualne osobowości.

Stwórz bezpieczną przestrzeń dla swojego psa

Twój pies powinien zawsze mieć swoją bezpieczną przystań, do której może się wycofać, gdy potrzebuje odpoczynku. Będzie to dla nich ważne, gdy dziecko pojawi się na świecie i zacznie raczkować. Trening klatkowy twojego psa to świetny sposób na zapewnienie im spokojnego, bezpiecznego miejsca, w którym będzie mógł odpocząć i mieć pewność, że nikt inny nie zajmie ich przestrzeni.

Kojec marki Omlet zapewnia komfort i bezpieczeństwo, których pragnie Twój pies. Luksusowe legowisko dla psa Topology idealnie mieści się w kojcu i zapewni Twojemu psu najwyższy komfort, gdy będzie potrzebował przerwy od Twojego malucha. Powinieneś nauczyć swoje dziecko, aby nie przeszkadzało zwierzakowi, gdy znajduje się w swoim kojcu, aby zapobiec nieoczekiwanemu zbliżeniu do psa.

Omlet i twój pies

Ważne jest, aby wyszkolić psa, aby czuł się komfortowo w pobliżu niemowląt i dzieci, aby mogli zbudować między sobą więź, która będzie równie silna, jak twoja z psem. W Omlet naszą misją jest celebrowanie i pielęgnowanie tych relacji z pomocą produktów, które tworzymy. Od kojców i legowisk, po całą gamę niezbędnych produktów dla psów, projektujemy nasze produkty tak, aby były tak samo wspierające, przytulne i przyjemne dla twojego psa, jak twoja więź z nim.

A dog crate creates a safe space for Fido, away from the hustle and bustle of the household

Kojec tworzy bezpieczną przestrzeń dla Fido, z dala od domowego zgiełku

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy