Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Wprowadzamy szczeniaka do domu

Nie ma nic bardziej ekscytującego niż przyprowadzenie do domu szczeniaka. Jednak pomimo całej przyszłej zabawy, może to być również czas pełen wyzwań. W tym poradniku postaramy się omówić wszystko, czego będziesz potrzebować w nadchodzących tygodniach i jak najlepiej pomóc zadomowić się nowemu członkowi rodziny. Szczenięcy wiek to szalona podróż, w którą zaraz wyruszysz, ale kiedy zostanie nagrodzona bezwarunkową miłością psa, wszystkie jego psoty będą zdecydowanie tego warte.

Odbiór szczeniaka

Hodowcy, którzy są zrzeszeni o organizacjach kynologicznych, mogą wydawać szczeniaki już po ukończeniu przez nie 6 tygodnia życia – w przypadku Polskiego Klubu Psa Rasowego (PKPR), oraz 7 tygodnia życia – w przypadku Związku Kynologicznego w Polsce (ZKwP). Głównym powodem jest to, że szczenięta często nie są całkowicie odstawiane od piersi matki przed osiągnięciem tego wieku. Wczesne tygodnie życia szczenięcia są również kluczowe dla adaptacji, podczas której uczy się ono hamowania przed gryzieniem od matki i rodzeństwa z miotu.

Kiedy wydaje się, że minęła cała wieczność i w końcu nadszedł czas na odebranie szczenięcia, jest kilka rzeczy, które powinieneś dostać od hodowcy:

Wymagania żywieniowe Twojego szczenięcia

Twój hodowca powinien dostarczyć Ci informacji o tym, jaką karmę jadł Twój szczeniak, o której godzinie i jak często go karmił. Przez pierwsze kilka tygodni pobytu szczenięcia w domu nie należy odchodzić od tej rutyny, aby uniknąć rozstroju żołądka.

Wspomnienie domu

Niektórzy hodowcy oferują kocyk dla psa lub kawałek materiału z zapachem mamy szczenięcia, który można zabrać ze sobą. W ten sposób Twój szczeniak będzie miał przy sobie coś znajomego i pocieszającego, gdy zostanie zabrany ze swojego pierwszego, do stałego domu.

Dokumenty

Zanim przyprowadzisz do domu szczeniaka, upewnij się, że hodowca dostarczył Ci następującą dokumentację:

  • Kopie zaświadczeń o stanie zdrowia matki i ojca
  • Informacje o wszelkich szczepieniach, które przeszedł Twój szczeniak
  • Dane mikrochipowania
  • Szczegóły ubezpieczenia
  • Podpisana umowa sprzedaży
  • A jeśli zdecydowałeś się na psa z rodowodem, dokument potwierdzający jego rodowód.

Jeśli hodowca nie jest w stanie zapewnić Ci powyższych dokumentów, najlepiej jest zrezygnować z kupna.

Witaj w domu maluchu

W zależności od rasy, psy żyją średnio 13 lat – Twój szczeniak będzie członkiem Twojej rodziny i potrzebuje imienia, które wszyscy będą znać i kochać. Wybór imienia dla szczenięcia nie zawsze jest jednak łatwy, zwłaszcza przed przywiezieniem go do domu i sprawdzeniem jaki ma charakterek. Ale im wybierzesz imię wcześniej, tym szybciej będziesz w stanie przyciągnąć uwagę szczenięcia podczas tresury.

Dla inspiracji, niektóre z najpopularniejszych imion psów w Polsce w 2023 r. to: Bella, Oficer, Charlie, Maks, Lucy, Stokrotka, Luna, Bary, Kumpel, Max i Fifi.

Niezbędne artykuły na parapetówkę

Oprócz tego, że otrzymasz wyżej wspomniane rzeczy od hodowcy, ważne jest również, abyś jako nowy właściciel był jak najlepiej przygotowany. Aby więc szczeniak mógł się komfortowo zadomowić, będziesz potrzebować kilku niezbędnych rzeczy. Oto przyładowa lista produktów: klatka kennelowa, kocyk, miseczki na karmę i wodę, mata pod miseczki, zapas karmy, gryzaki, szeroka obroża lub szelki, woreczki na odchody, szczotka, szampon dla szczeniąt. Jednak jest jedna rzecz, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Psy śpią strasznie dużo, a szczenięta jeszcze więcej. Przez dużo, mamy na myśli do 20 godzin dziennie. Dlatego też, biorąc pod uwagę tak dużą ilość czasu spędzanego na odpoczynku, jako rodzice zwierząt domowych musimy zadbać o odpowiednie legowisko.

Legowisko Topology idealnie nadaje się do użytkowania przez Twojego nowego pupila od szczenięcia po starsze lata. W połączeniu z naszą pikowaną nakładką Topology jest niezniszczalne nawet w obliczu ostrych jak brzytwa szczenięcych zębów i niespodzianek związanych z toaletą. Ponadto ortopedyczny materac z pianki zapamiętującej kształt zapewnia najwyższy komfort i uczucie zapadania się ciała, zapewniając głęboki sen przez całe życie.

Ustalenie rutyny dla szczeniaka

Psy to zwierzęta, które odnajdują pewność w rutynie. Pomocne byłoby, gdyby Twój hodowca ustalił już, o której godzinie Twoje szczenię będzie jadło, ale teraz, gdy jest w domu, powinieneś także zaplanować godziny zabaw i toalety.

Przystosowanie się do nowego domu może zająć Twojemu szczeniakowi trochę czasu, dlatego powinieneś zapewnić mu dużo czasu na poznanie nowego otoczenia. Zmysł węchu psa jest od 10 000 do 100 000 razy dokładniejszy od naszego, więc oprócz nowych ludzi, rzeczy i miejsc do zobaczenia pies musi także nauczyć się wszystkich nowych zapachów.

Wizyta szczenięcia u weterynarza

Wczesna wizyta u weterynarza jest niezbędna, aby zapewnić szczenięciu kontakt z nowym otoczeniem. Zanim zabierzesz swojego futrzanego przyjaciela do domu, skontaktuj się z gabinetem weterynarza i umów się na wizytę w celu oceny stanu zdrowia. Oznacza to również doskonałą okazję do zdobycia przez psa nowego doświadczenia jakim jest podróżowanie samochodem.

Czy będzie tęsknić za mamą?

Szczenięta nawiązują bliską więź z matką i rodzeństwem z miotu, zanim pójdą do nowych domów. Naturalnie, będą za nimi tęsknić, ale na szczęście jest to tylko tymczasowe. Pierwsze kilka nocy w Twoim domu mogą być jednak niespokojne, ponieważ będą przyzwyczaja się do faktu, że nie są już z mamą.

Zadbaj o ciszę, aby stworzyć spokojną atmosferę podczas pierwszych nocy szczenięcia. Nie zapomnij zachować koca, który dał ci hodowca, aby przypominał mu o mamie. Nierzadko zdarza się, że szczenię będzie skomleć lub szczekać, więc pocieszanie ich jest całkowicie normalne, dopóki nie poczują się bezpiecznie, gdy są same.

Omlet i Twój szczeniak

W Omlet uwzględniamy każdy aspekt posiadania psa. Wiemy, że rodzicielstwo dla zwierząt domowych ma wzloty i upadki, począwszy od ekscytacji związanej z przyprowadzeniem szczeniaka do domu, a skończywszy na irytacji spowodowanej jego hałaśliwym zachowaniem w okresie dorastania. Dlatego projektujemy innowacyjne produkty, takie jak legowisko Topology, kojec Fido Studio i designerskie obroże i smycze dla psów, które sprawiają, że opieka nad psem jest nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza zarówno dla właścicieli, jak i samych zwierząt.

Labrador puppy on the Omlet Topology Dog Bed

Labrador zapoznający się z legowiskiem Omlet

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy