Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Wprowadzka szczeniaczka do domu

Dzień przyjazdu po Twojego pieska do nowego domu to wydarzenie ogromnej wagi, które prawdopodobnie zapamiętasz na całe życie. A jeśli jest to na dodatek szczeniaczek... to taka wprowadzka skruszy nawet najtwardsze serca.

Najlepszy czas na przeprowadzkę szczenięcia następuje, gdy piesek ma 7 tygodni. To bardzo niezdrowe dla szczenięcia, aby odstawiać je od mamy wcześniej, dlatego zawsze miej pewność co do wieku pieska.


Szczeniak beagla, który może szczekać, jeśli od początku nie będzie się go uczyć komendy 'cisza'
Szczeniak beagla, który może szczekać, jeśli od początku nie będzie się go uczyć komendy 'cisza'

Odbiór szczeniaka od hodowcy

Gdy przyjeżdzasz po swojego pieska, to możesz oczekiwać od hodowcy kilku rzeczy:


  • Wymogi dietetyczne szczeniaczka - możesz się spodziewać garści porad od hodowcy, dotyczących aktualnej karmy, sposobu karmienia, pór i częstości karmienia

  • Kocyk z miejsca, w którym śpi matka ze swoimi szczeniakami - będzie on nosił kojący dla szczeniaka zapach jego mamy i rodzeństwa, który pomoże mu szybko się zadomowić w nowym miejscu

  • Dokumenty poświadczające rodowód - jeśli szczenię jest psem czystej rasy, to otrzymasz dokumentację to poświadczającą wraz z wykazem przodków oraz podpisem hodowcy

  • Rachunek - jako dowód złożonej u hodowcy zapłaty za psa.

Wcześniejsze przygotowanie domu

Zanim przyprowadzisz swojego szczeniaczka do jego nowego domu, to należy się przygotować, że wystąpią jakieś niespodzianki, niezależnie od tego, jak dobrze się na nie przygotujesz. Aby Twój szczeniaczek się poczuł w nowym domu od razu jak u siebie, warto zadbać zawczasu o kilka rzeczy jeszcze przed jego przybyciem.


Szczeniaczek beagla bawi się piłką
Szczeniaczek beagla bawi się piłką

Wybierz imię

Może to zabrzmieć jako coś oczywistego, ale pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić podczas przeprowadzki psa do nowego domu jest wybór odpowiedniego imienia dla niego. Należy wtedy konsekwentnie trzymać się tego imienia, aby piesek mógł je skojarzyć ze sobą. I upewnij się, że wybierasz imię, którego bez skrępowania będziesz używać w miejscach publicznych.


Znajdź kącik dla swojego psa

Następną rzeczą jest wybór miejsca, w którym będziesz trzymać swojego pupila. Psy lubią ciepłe, przytulne, spokojne i bezpieczne miejsca na swój kącik, a odpowiednia klatka dla psa w Twoim domu spełni wszystkie te wymagania. Klatka taka może być przemieszczana w domu, aby pies nie zostawał sam w danym pomieszczeniu, a jednocześnie nadaje się doskonale do treningu. Psy w takim samym stopniu lubią się kłaść na miękkim łóżku. Do tego wszystkiego pamiętaj, że pies zawsze powinien mieć dostęp do świeżej, czystej wody.


Buldog francuski podczas poobiedniej drzemki leży na wpół na swoim posłaniu
Buldog francuski podczas poobiedniej drzemki leży na wpół na swoim posłaniu

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o treningu szczeniaka lub w klatce, to kliknij ten link.


Bądź serdeczny

Zintegruj psa z Twoją rodziną tak mocno, jak to możliwe, a jednocześnie pozwól mu pozwiedzać Twój dom i jego otoczenie oraz zapoznać się ze wszystkimi zapachami w jego nowym miejscu. Im więcej miłości szczeniaczek otrzyma w tym czasie, tym szybciej się zadomowi, ale upewnij się, że w ten proces jest zaangażowana cała rodzina, aby pies nie przywiązał się tylko do jednej osoby (tak - to oznacza dzielenie się psem!). W chwili przybycia Twojego szczeniaczka do domu warto zaoferować mu trochę tradycyjnej polskiej gościnności i powitać go miseczką karmy i wody.


Ustal porządek dnia

Psy lubią, gdy dzień przebiega według określonego planu, dlatego następną rzeczą na liście będzie ustalenie, o jakich porach dnia Twój przyjaciel będzie karmiony. Gdy już to ustalisz, to należy tego przestrzegać.


Czy brakuje szczeniaczkowi jego poprzedniej rodziny?

Twój nowy pies będzie bez wątpienia tęsknił za swoją poprzednią rodziną i może być mu smutno, jeśli będziesz go pozostawiać samemu na noc. Dlatego można szczenięciu pozwolić nocować w Twojej sypialni przez kilka pierwszych nocy u Ciebie, ale gdy tylko zauważysz, że zaczął się zadomawiać, zachęcaj go do spania samemu. Staraj się podnieść psiaka na duchu, mówiąc do niego kojącym tonem. Jeśli masz już innego psa, to przez kilka pierwszych nocy warto trzymać je oddzielnie. Włożenie im do posłania termoforu z ciepłą wodą będzie działać na niego relaksująco, ponieważ będzie symulować ciepło ciała jego matki. Pamiętaj jednak, by woda była ciepła, nie gorąca - w przeciwnym przypadku możesz poparzyć psinkę.


Słodki szczeniaczek labradora uciął sobie drzemkę
Słodki szczeniaczek labradora uciął sobie drzemkę

Adopcja psa

Jeśli adoptujesz psa ze schroniska, to powinieneś rozumieć, że pies ten w swoim życiu przeszedł przez mnóstwo stresu. Adopcja do nowej rodziny jest także dla niego stresującym wydarzeniem i dlatego tak ważne jest zapewnienie mu bezpiecznego, wygodnego miejsca, gdzie będzie się czuł dobrze. Jeśli masz dzieci, to ogromnie ważne jest, aby pies je poznał, zanim przeprowadzisz go do swojego domu. W ten sposób się przekonasz, czy pies lubi dzieci. Gdy już przybędziesz do domu ze swoim nowym przyjacielem, pozwól mu pozwiedzać cały swój dom, a także często zabieraj go na krótkie spacery w pobliżu domu, aby przyzwyczaił się do zapachów w nowym miejscu. W przypadku psów ze schroniska kluczowym elementem jest czas.


Ułóż kalendarz wizyt u weterynarza

Poinformuj swojego weterynarza, że sprawiasz sobie psa i umów się na wizytę kontrolną, jak tylko nowy pies lub szczeniaczek znajdzie się w Twoim domu. Taka wycieczka do weterynarza będzie idealną okazją, aby nauczyć Twojego psa podróżowania samochodem.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz