Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Rasy psów miniaturowych

Chihuahua on Omlet’s Cushion Dog Bed

Legowisko z zagłówkiem Omlet jest zdecydowanym faworytem zarówno wśród psów miniaturek, jak i dużych ras

Mały zdecydowanie nie znaczy nieśmiały. W rzeczywistości niektóre z najbardziej zadziornych ras to te najmniejsze, dlatego wymagają dużo szkolenia i kontaktów towarzyskich (zarówno z ludźmi, jak i innymi psami), aby pomóc im nauczyć się dobrego zachowania. Z tego przewodnika dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o rasach psów miniaturek, dzięki czemu będzie Ci łatwiej zadecydować, czy są one dla Ciebie odpowiednie.

Historia ras miniaturowych

Grupa psów miniaturek składa się z mniejszych ras psów, które hodowano jako psy do towarzystwa, choć niektóre z nich pochodzą pierwotnie od pracujących przodków. Ich pochodzenie sięga osobników żyjących 12 tyś. lat temu na Bliskim Wschodzie, gdzie po raz pierwszy udomowiono małe rasy psów. Później hodowane były jako towarzysze arystokracji i niektórych zakonów na całym świecie, a obecnie są jednym z najpopularniejszych typów zwierząt domowych.

Co to jest rasa miniaturowa?

Rasa miniaturowa to taka, która często przypomina wielkością pluszowego zwierzaka i zazwyczaj waży mniej niż 4,5 kg.

Psy miniaturowe (często nazywane psami-zabawkami) mają tendencję do przywiązywania się do jednej osoby, zwłaszcza jeśli ta osoba często je nosi. Nazywa się je czasami psami salonowymi lub kanapowcami. Staraj się zapewniać im kontakty towarzyskie z jak największą liczbą innych ludzi i psów, aby uniknąć nadmiernego polegania tylko na Tobie.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać w przypadku psów miniaturek, jest to, że mogą być bardzo hałaśliwe, co może sprawić, że będziesz niepopularny wśród sąsiadów. Mimo tego, dla kogoś mieszkającego w małym mieszkaniu rasa miniaturowa jest oczywistym wyborem, biorąc pod uwagę dostepną przestrzeń.

Szkolenie psów miniaturek

Pomimo swojej wielkości, rasy psów miniaturek nadal wymagają tresury i regularnych ćwiczeń. Są tak samo zdolne do nauki i nawiązywania kontaktów towarzyskich jak większe psy. Zabieranie psa na spacery z designerską obrożą i smyczką jest świetnym sposobem na aktywność fizyczną w dobrym stylu. To także doskonały sposób na budowanie pewności siebie, pobudzenie umysłu i wzmocnienie relacji z Tobą, innymi psami i innymi ludźmi.

Popularne rasy psów miniaturek

Do popularnych ras psów miniaturowych należy między innymi maltańczyk, bichon frise, shih tzu, chihuahua, pug, pudel miniaturowy oraz yorkshire terrier.

Psy miniaturki, które nie linieją

Wiele psów miniaturek jest uważanych za hipoalergiczne, są więc idealne, jeśli kochasz psy, a jednocześnie cierpisz na objawy alergii, gdy przebywasz w ich pobliżu. Warto wiedzieć, że żaden pies nie jest całkowicie hipoalergiczny, ale niektóre rasy mogą być bardziej odpowiednie dla alergików niż inne.

Jeśli szukasz rasy psa, która nie gubi sierści, to poniższe przykłady będą najlepszym wyborem: bichon frise, cairn terrier, grzywacz chiński , coton de Tulear, foksterier szorstkowłosy , hawańczyk, maltańczyk, pudel miniaturka, shih tzu and Yorkshire terrier.

Czy psy miniaturki dobrze radzą sobie z dziećmi?

Psy miniaturki mogą być porywcze i nieco nieprzewidywalne, jeśli nie zostały odpowiednio przyzwyczajone do przebywania z innymi ludźmi. Niewytresowany mały pies może postrzegać dziecko jako rywala i próbować się wykazać poprzez podgryzanie. Ważne jest, aby Twój pies wcześnie oswoił się z dziećmi, aby mieć pewność, że nie przekroczy żadnych granic.

Rasy psów miniaturowych wydają się być lepszym wyborem dla dorosłych i rodzin ze starszymi dziećmi. Spokojna, większa rasa jest lepsza, jeśli masz małe dzieci, które chcą się z psem cały czas zajmować i bawić – dobrym wyborem będzie labrador retriever lub owczarek staroangielski.

Opieka nad psem z marką Omlet

W ofercie Omlet znajdują się produkty dla wszystkich psów, niezależnie od ich wielkości. Od wygodnych legowisk po kojce i zabawne, interaktywne zabawki. Oferta produktów dla psów firmy Omlet przeznaczona jest dla psów każdej wielkości i została zaprojektowana, aby przybliżać Cię do swoich zwierzaków każdego dnia.

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy