Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Psy i dzieci

Więź między dziećmi i psami może być zupełnie magiczna. To fascynujące obserwować, jak szybko dzieci mogą się nauczyć rozumieć mowę ciała psa i jak psy potrafią być opiekuńcze i delikatne wobec dzieci, które spotykają.


Pies wygląda przez okno razem z małą dziewczynką
Pies wygląda przez okno razem z małą dziewczynką

Dzieci i psy mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi i posiadanie psa, gdy masz dzieci, niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Opiekując się psem, dzieci uczą się odpowiedzialności i szacunku dla innych. Rozwijają swoje umiejętności społeczne oraz, co bardzo ważne w dzisiejszych czasach, spacery z psem dają im łyk świeżego powietrza i zapewniają nieco ruchu.


Cudny psiaczek bawi się z chłopcem
Cudny psiaczek bawi się z chłopcem

Jak nauczyć dzieci zachowania wobec psów

Nauczenie dzieci i psa, jak mają się zachowywać w swoim towarzystwie to znakomite doświadczenie dla obu stron. Ten proces może zabrać nieco czasu, ale Twój pies i dzieci będą Ci za to na zawsze wdzięczne. Dla bezpieczeństwa Twoich dzieci i zwierząt, dzieci muszą się nauczyć szacunku dla psa. Większość psów nie będzie tolerować ciągania ich za ogon lub uszy, a większość dzieci bardzo to bawi. Upewnij się, że takie sytuacje nie będą się zdarzać, aby Twojemu psu w którymś momencie nie puściły nerwy.


Dziewczynka przytula się do swojego golden retrievera
Dziewczynka przytula się do swojego golden retrievera

Dzieci powinny też umieć uszanować przestrzeń Twojego psa, co oznacza zostawienie go w spokoju, gdy pies śpi lub je. Gdy dziecko bawi się z psem, nie powinno krzyczeć, ponieważ krzyk może zmylić lub przestraszyć psa. W ten sam sposób nie powinno się skakać na psa, siłować z nim, gonić czy gryźć (ponieważ te zachowania mogą być niebezpieczne), dlatego warto mieć dziecko i psa na oku przez cały czas podczas ich zabawy.


Labrador bardzo się polubił z córeczką swojego właściciela
Labrador bardzo się polubił z córeczką swojego właściciela

Należy także bezwzględnie uniemożliwić dostęp Twojemu psu do zabawek dziecka, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że pies w takim wypadku spróbuje zjeść lub połknąć zabawki, co zaowocuje nieprzyjemną wyprawą do weterynarza. Tak długo, jak dzieci będą pamiętać, jak należy się zachowywać w towarzystwie psa i nigdy nie pozostawisz psa samego z dziećmi, to dzieci i psiaki będą czerpać radość ze wzajemnych kontaktów. Pozwól im się bawić, aby zbudowały silne więzi między sobą.Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy