Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Psa jakiej wielkości sobie sprawić?

To niewiarygodne wręcz, gdy zobaczyć obok siebie malutką chihuahua obok ogromnego psa takiego jak dog niemiecki i zdać sobie sprawę, że oba te psy mają wspólnego przodka pomimo ogromnych różnic między nimi. Wybór w rasach psów jest niezwykle duży. Gdy zastanawiasz się nad rozmiarem swojego przyszłego psa, to należy podjąć decyzję w oparciu o to, ile przestrzeni w domu i na zewnątrz jesteś mu w stanie zapewnić - czy żyjesz w domu wolnostojącym, mieszkaniu, bliźniaku czy kamienicy. Warto pamiętać, że większość szczeniaków osiągnie swój maksymalny rozmiar w ciągu pierwszego roku życia.


Dog niemiecki i chihuahua
Dog niemiecki i chihuahua

Psy do towarzystwa

Czy zastanawiasz się czasami, dlaczego tak wielu celebrytów pokazuje się publicznie z psami miniaturkami? Odpowiedź jest prosta - pomimo małych rozmiarów, psy te mają mnóstwo charakteru. Nigdy się z nimi nie będziesz nudzić i zawsze sprawią, że się uśmiechniesz. Te zazwyczaj małe pieski łatwo się ekscytują i mają swoją osobowość - jeśli więc nie poświęci się dużo czasu na ich trening, to mogą one być bardzo konfrontacyjne wobec ludzi i innych psów. Mogą się bardzo przywiązać do swojego właściciela, dlatego tak ważną rolę w ich treningu gra socjalizacja z tak wieloma ludźmi i psami, jak to możliwe.


Pudel o brązowej kręconej sierści
Pudel o brązowej kręconej sierści

Psy do towarzystwa najlepiej się nadają do cichego i spokojnego trybu życia swoich właścicieli, w przeciwieństwie do większych ras psów, które lubią i muszą dużo hasać. Wiele psów do towarzystwa bardzo także lubi swój własny głos, mogą być więc bardzo głośne, jeśli nie nauczysz ich komendy 'cicho' jak najwcześniej. Najbardziej dziś popularne psy do towarzystwa to maltańczyk, Bichon frise, Shih tzu, chihuahua, mops, pudel miniaturowy, a także Yorkshire terier.


Cudny Yorkshire terier, zwany popularnie yorkiem
Cudny Yorkshire terier, zwany popularnie yorkiem

Psy do towarzystwa, które nie zrzucają sierści

Jeśli szukasz psa, który całego Twojego domu nie wyłoży całunem swojej sierści, to następujące rasy psów będą dla Ciebie idealne: Bichon frise, Cairn Terrier, grzywacz chiński, Coton de Tulear, foksterier szorstkowłosy, Hawańczyk, maltańczyk, pudel miniaturowy, Shih tzu oraz Yorkshire Terrier.


Czy psy do towarzystwa są dobre dla dzieci?

Psy do towarzystwa mogą świetnie żyć z dziećmi, choć czasem mogą w ich towarzystwie zachować się nieprzewidywalnie. Dzieci z kolei lubią psy do towarzystwa, ponieważ są mniejsze od samych dzieci i mają zazwyczaj dużo energii. Jeśli jednak Twój pies do towarzystwa ma swój charakter, to może czasem widzieć w dziecku rywala i może być agresywny wobec dziecka, jeśli zostanie sprowokowany. Istnieją inne rasy psów, których zachowanie wobec dzieci jest bardziej przewidywalne i tolerancyjne. W takich okolicznościach możesz się zastanowić nad sprawieniem sobie większego psa w postaci retrievera, labradora czy springer spaniela.


Małe psy

Powiedzmy to sobie szczerze - małe psy są urocze i nadają się idealnie do wzięcia na ręce i głaskania. Gdy zabierzesz je na spacer pełen wrażeń, to otrzymasz nagrodę w postaci wielkiego przywiązania. Wiele z nich uwielbia chować się w ciasnych zakątkach, a inne z kolei przepadają za bieganiem po domu z ich ulubioną zabawką w pyszczku.


West Highland white terrier o śnieżnej sierści
West Highland white terrier o srebrzystej sierści

Teriery są zdecydowanie najpopularniejszą grupą ras wśród małych psów. Jeśli odpowiednio je wytrenować, to są cudownymi zwierzętami domowymi. Mają z natury dociekliwą i psotniczą naturę. Najpopularniejsze małe rasy to Jack Russell terrier, terier szkocki, Patterdale terrier, Cairn terrier, border terrier i West Highland terrier.


Czy małe psy są dobre dla dzieci?

Małe psy mogą być świetne dla dzieci, należy jednak pamiętać, że małe psy zostały stworzone w konkretnym celu - aby tępić szkodniki; z tego powodu mogą mieć ciągoty do gryzienia. Zawsze bądź na miejscu, gdy Twoje dzieci bawią się z małym psem, nawet jeśli ufasz swojemu psu bezgranicznie. Jeśli nauczysz swoje dzieci, jak się zachowywać wobec psa, to szanse na to, aby coś się źle potoczyło, są małe. Ucz także małe psy już od pierwszych chwil treningu, aby nie gryzły. Aby dowiedzieć się, jak sprawić, by pies nie gryzł, zajrzyj do odpowiedniej sekcji w naszym poradniku, aby wyeliminować to ryzyko z domu.Wspaniały chihuahua ze swoimi rozbrajającymi wielkimi uszami
Wspaniały chihuahua ze swoimi rozbrajającymi wielkimi uszami

Najlepsze z małych ras psów, które świetnie się dogadują z dziećmi, to między innymi beagle, Boston terrier, Cavalier King Charles, hawańczyk, pudel miniaturowy, sznaucer miniaturowy, Welsh Corgi pembroke, mops, owczarek szetlandzki oraz Yorkshire terier.


Psy średnich rozmiarów

W tej grupie psów znajduje się cały wachlarz wspaniałych ras i możesz tutaj znaleźć psa idealnego dla Ciebie i Twojej rodziny.


Piękny Airedale terier na spacerze
Piękny Airedale terrier na spacerze

Psy średniej wielkości to rozsądna, ekonomiczna opcja psa, który będzie odpowiadał właścicielom w każdym wieku, która nie wymaga ogromu fachowej pielęgnacji oraz nieustannej uwagi. W tej grupie psów mieszczą się przeróżne rasy, stąd będziesz musiał o każdej z nich poczytać osobno, aby znaleźć rasę psa dla siebie. Możesz się posłużyć naszym przewodnikiem po rasach psów, aby porównać różne cechy psów średniej wielkości.


Springer spaniel walijski bawi się w śniegu
Springer spaniel walijski bawi się w śniegu

Najpopularniejsze rasy wśród psów średniej wielkości to Airedale terrier, terier irlandzki, Basenji, cocker spaniel angielski, springer spaniel angielski, basset, Welsh Corgi cardigan, Welsh Corgi pembroke, buldog angielski, buldog francuski i Staffordshire Bull Terrier.


Czy psy średniej wielkości są dobre dla dzieci?

Gdy odpowiednio wytrenowane, psy średnich rozmiarów są doskonałe dla dzieci, ponieważ łączą w sobie zalety psów małych i dużych; nie są na tyle duże, aby przewrócić dziecko podczas zabawy, a z drugiej strony nie są na tyle małe, aby czuły się przestraszone gwałtownymi zachowaniami dzieci.


Duże psy

Wszyscy Polacy wiedzą, jak bardzo kochamy nasze duże psiaki. Nie trzeba chyba nikomu udowadniać, że labrador retriever od kilku lat bije rekordy popularności wśród hodowców w naszym kraju.

Duże rasy psów mają dużo energii i najczęściej wymagają dużo ruchu i dużo bodźców intelektualnych, aby ich nadmiar energii nie przerodził się w zachowania destrukcyjne. To kochające i bardzo wierne zwierzęta i właśnie dlatego pokochały je miliony rodzin. W małym domu jednak mogą spowodować sporo szkód, zwłaszcza swoimi długimi, merdającymi z zadowolenia ogonami. W mokry dzień lub nawet następnego dnia są w stanie wnieść do domu ogrom błota. Dla małych dzieci mogą być nieco za duże, ale z drugiej strony duże psy nawiązują tak z dziećmi, jak i z dorosłymi bardzo bliskie relacje.


Szczęśliwy chart afgański o pięknej czarnej sierści w trakcie odpoczynku
Szczęśliwy chart afgański o pięknej czarnej sierści w trakcie odpoczynku

Wśród najpopularniejszych ras dużych psów znajdują się chart afgański, owczarek border collie, curly coated retriever, berneński pies pasterski, bloodhound, bulmastif, dalmatyńczyk, dog z Bordeaux, seter angielski, owczarek niemiecki, golden retriever, flat coated retriever, greyhound, labrador retriever, owczarek staroangielski, rottweiler oraz syberian husky.


Czy duże psy są dobre dla dzieci?

Z reguły duże psy o wiele lepiej znoszą dzieci niż małe psy, lecz z kolei sporo dzieci może się bać dużych psów. Pozwalając spędzać psu dużo czasu z dziećmi, szybko go przyzwyczaisz do obecności dziecie i zachowania wobec nich.


Rasy gigantyczne

Niezależnie od tego, czy akurat masz na myśli ogromnego doga niemieckiego czy też przesłodkiego nowofundlanda, z pewnością ich rozmiar zrobi na Tobie wrażenie - ale nie pozwól, by ich wielkość Cię zmyliły. Psy giganty to w dużej mierze wielkie pieszczochy.


A magnificent Giant Breed Irish Wolfhound
Wspaniały wielki wilczarz irlandzki

Te psy są zazwyczaj nieco wycofane i, w przeciwieństwie do wyobrażeń, nie wymagają wiele ruchu. Potrafią być jednak dość drogie w utrzymaniu i do tego żyją najkrócej ze wszystkich psów. Jeśli zastanawiasz się nad sprawieniem sobie jednego z największych psów, to będziesz też potrzebować dla niego dużo miejsca. Niezwykle ważne jest także to, aby nie przetrenować szczeniąt ras olbrzymich, ponieważ zbytni wysiłek może źle wpłynąć na ich rosnące kości i stawy.

Do najpopularniejszych ras gigantycznych zaliczają się anatolijski pies pasterski, Borzoj, pirenejski pies górski, dog niemiecki, wilczarz irlandzki, nowofundland, bernardyn, chart szkocki i mastif tybetański.


Czy gigantyczne psy są dobre dla dzieci?

Niech wygląd tych olbrzymów Cię nie zniechęci, są niewiarygodnie łagodne i mają ogromną cierpliwość do dzieci. Być może nie będziesz nigdy musiał takiego psa trenować, jak się zachować wobec dzieci, ale z kolei będziesz musiał przyzwyczaić nieco dzieci do obecności takiego psa.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz