Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Rasy psów długowłosych


Chart afgański na legowisku z zagłówkiem Omlet

Chart afgański na zaprojektowanym przez Omlet legowisku z zagłówkiem

Psy długowłose dzięki swoim pięknym lokom wyróżniają się z tłumu. Ale taki majestatyczny wygląd może mieć swoją cenę. Sprawdź, czy długowłosa rasa psa jest odpowiednia dla Ciebie i Twojej rodziny oraz jak należy dbać o tego typu sierść.

Popularne rasy psów długowłosych

Istnieje wiele ras psów z długą sierścią. Do najpopularniejszych należą m.in chart afgański, lhasa apso, maltańczyk, shih tzu, yorkshire terrier, chow chow, hawańczyk and seter irlandzki. Aby zapoznać się z obszerną listą ras, odwiedź katalog ras psów stworzony przez Omlet.

Pielęgnacja psów długowłosych

Każdy pies ma swoje indywidualne wymagania dotyczące pielęgnacji, jednak właściciele psów ras długowłosych powinni zwrócić szczególną uwagę na tę stronę opieki nad nimi. Jest to szczególnie ważne w przypadku tych, którzy lubią długie spacery z psami po błotnistych bezdrożach!

Dzięki regularnemu szczotkowaniu możesz na bieżąco kontrolować stan sierści Twojego psa i unikać kołtunów i splątań. Bardziej szczegółowe wskazówki dotyczące wyboru szczotki i sposobu szczotkowania psa znajdziesz w sekcji: Jak pielęgnować sierść psa.

Rasy psów długowłosych: co wziąć pod uwagę

Oprócz pielęgnacji jest jeszcze kilka innych rzeczy do rozważenia, zanim podejmiesz decyzję, czy rasa psa długowłosego jest odpowiednia dla Ciebie.

Wbrew powszechnej opinii, psy długowłose niekoniecznie linieją więcej niż niektóre krótkowłose rasy. Jeśli o wyborze psa decyduje linienie, powinieneś zwrócić uwagę na poszczególne rasy, ponieważ nawet te z krótszą sierścią, takie jak Jack Rusell terrier, mogą bardzo mocno linieć.

Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę przed powitaniem psa długowłosego w swoim życiu, jest lokalizacja. Te psy są podatne na przegrzanie, więc jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, wybór psa z długą sierścią może nie być najlepszą opcją. Jeśli jednak zdecydujesz się na taki wybór, ważne jest, aby podjąć niezbędne kroki, aby zapewnić psu chłód i wygodę.

Zadbana sierść pomoże uregulować ich temperaturę. Utrzymanie chłodu zależy w dużej mierze od dobrej cyrkulacji powietrza na skórze, więc przycinanie sierści również będzie pomocne. Nigdy jednak nie gol psa aż do samej skóry, ponieważ może to powodować problemy, takie jak oparzenia słoneczne i swędzenie. Kiedy robi się naprawdę gorąco, psy ras długowłosych najlepiej trzymać w domu i upewnić się, że ich miska na wodę jest stale uzupełniana i ewentualnie zapewnić im matę chłodzącą.

Omlet i Twój długowłosy pies

Niezależnie od rodzaju sierści Twojego psa, Omlet oferuje produkty, które pomogą Ci należycie dbać o Twojego czworonożnego przyjaciela. Od naszej oferty łatwych w czyszczeniu legowisk dla psów, po maty chłodzące i kojce, nasze genialne produkty zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci utrzymać cudowną więź między Tobą a Twoim zwierzakiem.Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy