Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Psy bezwłose i hipoalergiczne

Bycie miłośnikiem psów i alergia na psa to dylemat, przed którym staje wiele osób. Co więc zrobić, gdy zniewalająca siła psiego towarzystwa staje się coraz silniejsza, ale na drodze stoi ciężki przypadek pociągania nosem? Chociaż nie ma gwarancji, że dany pies nie wywoła reakcji uczuleniowej, bezwłose i hipoalergiczne psy mogą być dobrym kompromisem dla osób z łagodną alergią. Dowiedz się więcej o tego typu psach i o rasie, która będzie dla Ciebie najlepsza.


Psy bezwłose

Bezwłose psy – najlepsze rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć własnego psiaka, ale cierpią na alergie… prawda? Cóż, niekoniecznie. Chociaż sierść psa może być znaczącym czynnikiem wyzwalającym wiele reakcji alergicznych, latająca w powietrzu sierść nie zawsze jest za to odpowiedzialna.

W rzeczywistości wszystkie psy mają białko w ślinie, moczu i martwych komórkach skóry (łupież), które również mogą powodować reakcje alergiczne. W rzeczywistości to sierść zwierząt przylega do sierści i kurzu, co z kolei wywołuje alergie. Dlatego nawet lizanie przez psa może wywołać reakcję u osób z ciężką alergią.

Biorąc to pod uwagę, bezwłose psy wytwarzają mniej sierści, a brak sierści oznacza brak linienia. Bezwłose psy mają również tę dodatkową zaletę, że wymagają mniejszej liczby wizyt u fryzjera w celu strzyżenia! Potrzebują jednak regularnych kąpieli, aby zachować zdrową skórę i są bardziej podatne na oparzenie słoneczne, dlatego właściciele powinni podjąć dodatkowe środki, takie jak stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym dla psów w miesiącach letnich.

Rasy psów bezwłosych

W Wielkiej Brytanii bezwłose psy nie są szczególnie powszechne, ponieważ istnieją tylko cztery oficjalnie uznane rasy. Są to czubat chiński, nagi pies meksykański znany również jako Xoloitzcuintli, nagi pies peruwiański i amerykański terier bezwłosy. Inne rasy, takie jak bezwłosy pies ekwadorski i argentine pila dog, to dwa kolejne bezwłose psy, ale nie są one oficjalnie uznawane za osobne rasy, ponieważ powszechnie uważa się, że są odmianami ras już istniejących.

Psy o sierści hipoalergicznej

Podobnie jak w przypadku psów bezwłosych, nawet psy uznawane jako „hipoalergiczne” nie mogą być w 100% hipoalergiczne. Psy hipoalergiczne gubią bardzo mało sierści, a ich sierść nie zawiera szkodliwego białka. Niektóre psy z sierścią są również uważane za hipoalergiczne ze względu na rodzaj sierści. Rasy z sierścią szorstką i kręconą są najlepsze dla osób cierpiących na alergię na psy, ponieważ fragmenty ich gęstej sierści i łupież nie będą unosić się w powietrzu za każdym razem, gdy złapie je przeciąg przy otwartych drzwiach.

Hipoalergiczne rasy psów

O sierści hipoalergicznej nie decyduje długość włosa. Na przykład bokser ma krótką sierść, ale u osoby z alergią może ona powodować gwałtowne objawy uczuleniowe.

W rzeczywistości możesz być zaskoczony(a) niektórymi rasami o hipoalergicznej sierści, takimi jak na przykład długowłosy chart afgański. Pudel to także świetny wybór, podobnie jak różne krzyżówki pudli takie jak labradoodle, cockapoo lub mniejsze shih-poo. Inne rasy hipoalergiczne to barbet, gryf brukselski, terrier irlandzki, sznaucer miniaturowy i różnego rodzaju teriery, w tym foksterier i West Highland terrier.

Leczenie alergii na psa

Jeśli podejrzewasz, że jesteś uczulony(a) na psy, przed zabraniem nowego futrzanego przyjaciela do domu ważne jest, aby skontaktować się ze swoim lekarzem w celu wykonania testu. Jednak sprawdzenie, czy dana rasa będzie odpowiednia do domu z alergikiem, można uzyskać jedynie poprzez spędzenie czasu z danym psem lub innym psem tej samej rasy. Na przykład niektórzy ludzie nie mają problemu z yorkshire terierami, podczas gdy innym pojawia się pokrzywka i kichanie.

Jeśli odkryjesz, że masz niewielką alergię na swojego psa, możesz podjąć kroki, aby zminimalizować objawy. Kontroluj linienie, odkurzając podłogi i czyszcząc legowisko psa. Legowisko z zagłówkiem to idealne, łatwe w czyszczeniu legowisko dla psa ze zdejmowanym pokryciem, które można po prostu odpiąć i wrzucić do prania, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i włosów. Ponadto jest dostępne z opcjonalnymi designerskimi nóżkami, które poprawiają higienę domu poprzez zwiększenie przepływu powietrza oraz redukcję gromadzenia się kurzu i zanieczyszczeń. Możesz także czyścić parą meble i często wycierać wszystkie powierzchnie. Oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA to także świetny pomysł, podobnie jak regularne czyszczenie nawiewów.

Omlet i Twój bezwłosy i hipoalergiczny pies

Zastanawiasz się nad psem bezwłosym lub hipoalergicznym? W Omlet mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby nawiązac mocną i trwałą więź ze swoim psem, niezależnie od rasy. Od legowisk ze zdejmowanymi pokrowcami po maty chłodzące i smycze, zaprojektowaliśmy naszą gamę produktów dla psów, aby pomóc właścicielom w dalszym budowaniu cudownej codziennej więzi ze swoimi zwierzętami.

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy