Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Psy ras mieszanych

Psy ras mieszanychwywodzą się z dwóch rasowych rodziców, w których rasy miesza się, próbując uzyskać najlepsze cechy każdego z rodziców. Psów tych nie należy mylić z mieszańcami lub kundlami, które składają się z wielu ras o często nieznanym pochodzeniu.

Zalety posiadania psa ras mieszanych

Najlepsze z obu światów

Nie można całkowicie przewidzieć wyglądu ani zachowania psów ras mieszanych, ale jeśli wiesz, kim są oboje rodzice, masz większą szansę na uzyskanie „tego, co najlepsze z obu światów”. Labradory i golden retrievery są powszechnie krzyżowane, tworząc Goldadora, łączącego cechy obu ras, dzięki czemu powstał bardzo skuteczny pies przewodnik dla osób niewidomych.

Zdrowie

Zarówno psy ras mieszanych, jak i mieszańce są mniej podatne na choroby dziedziczne niż większość psów rasowych. Być może nie znasz terminu naukowego „wigor hybrydowy” w odniesieniu do psów ras mieszanych, ale oznacza to poprawę wydajności cechy, którą posiada jeden z rodziców i która jest przekazywana potomstwu psa. Im wyższy wigor hybrydowy, tym bardziej zróżnicowany genetycznie jest pies. Im niższy poziom wigoru hybrydowego i mniejsza różnorodność genetyczna, tym potencjalnie większe ryzyko dziedzicznych problemów zdrowotnych.

Dłuższa żywotność

Długość życia psa różni się w zależności od rasy, ale psy ras mieszanych ogólnie żyją dłużej niż ich rodowodowe odpowiedniki. W dużej mierze odpowiada za to ich lepszy stan zdrowia, ponieważ są mniej podatne na choroby dziedziczne, na które mogło cierpieć którekolwiek z rodziców.

Jakieś wady?

Nieprzewidywalność

Każdy pies rasy mieszanej jest wyjątkowy. Pomyśl o nich jak o limitowanej edycji psów! Na przykład jeden cockapoo z tatą pudlem i mamą cocker spanielem może odziedziczyć głównie wygląd ojca i temperament matki, podczas gdy inny może wyglądać i zachowywać się zupełnie inaczej. Jeśli więc zależy Ci na dokładnym podziale 50/50 każdej rasy, pies rasy mieszanej niestety tego nie zagwarantuje.

Ceny

Nie wszystkie krzyżówki są drogie, ale wraz z rosnącą popularnością „psów od projektanta” wiele z nich staje się bardzo drogich. Koszt posiadania psa różni się w zależności od kilku czynników, takich jak lokalizacja, wielkość psa i wymagania dotyczące pielęgnacji i tak dalej, ale jeśli chcesz obniżyć koszty początkowe, pies rasy mieszanej będzie prawdopodobnie najlepszą opcją dla Ciebie.

Problemy behawioralne

Szczególnie krzyżówki pudli budzą coraz większe obawy niektórych profesjonalistów. Pudle mieszańce są obecnie bardzo popularne z dwóch głównych powodów – są niezaprzeczalnie urocze, ale pudle są również hipoalergiczne. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy są uczuleni na sierść psa, ale nie chcą przegapić radości z jego posiadania. Należy jednak zaznaczyć, że krzyżówki pudli mogą nie być w 100% hipoalergiczne, w zależności od rasy drugiego rodzica.

Pudle jako rasa są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Są niezwykle inteligentne, ale z tego powodu potrzebują dużo stymulacji umysłowej. Mogą być również płochliwe i wrażliwe, a są to cechy, które często można przeoczyć podczas krzyżowania z inną rasą. Mieszanie pudla z inną aktywną rasą, taką jak bokser lub doberman na przykład, może sprawić, że potomstwo będzie trudne do wytresowania, zwłaszcza dla niedoświadczonego właściciela.

Omlet i Twój pies rasy mieszanej

Zdecyduj, który pies będzie dla Ciebie odpowiedni, korzystając z obszernego przewodnika po psach od Omlet. A kiedy już zdecydujesz, czy pies krzyżówka, mieszaniec czy rasowy będzie dla Ciebie bardziej odpowiedni, znajdź idealne produkty dla swojego psiaka, wybierając spośród przytulnych legowisk, kojców i smyczy..

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy