Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jakie jest najlepsze połączenie w przypadku posiadania dwóch psów?


Two fluffy puppies ready for years of adventures ahead together

Dwa puszyste szczenięta, gotowe na wspólne lata pełne przygód

Jeśli zastanawiasz się nad drugim psem, musisz pomyśleć o tym, co najlepiej pasuje do Twojego stylu życia, łącznie z psem, którego już masz. Ale jak zdecydować, jaka będzie najlepsza kombinacja dla Twoich dwóch przyszłych psich towarzyszy?

Czyli dwa psy, czy dwie suczki?

Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej sprawdza się jeden pies każdej płci. Dzieje się tak dlatego, że samce, zwłaszcza jeśli oba nie są wysterylizowane, mają tendencję do prób sił, co może skutkować utarczkami lub nawet walkami o dominację, bez żadnych ograniczeń.

To samo może wystąpić w przypadku dwóch samic psów. W rzeczywistości dwie suki w tym samym gospodarstwie domowym częściej walczą ze sobą, próbując zdecydować, która zostanie samicą alfa. Najczęściej inicjatorem jest suka, która została niedawno wprowadzona do domu.

Nie oznacza to jednak, że samiec i suczka dadzą gwarancję, że będą się dogadywać. Znalezienie idealnej pary to coś więcej niż tylko płeć.

Temperament

Posiadanie drugiego psa w rodzinie oznacza kolejnego zwierzaka, którego możesz kochać i z którym możesz dzielić życie, ale zanim podejmiesz decyzję w oparciu o swoje pragnienia, ważne jest, aby rozważyć, jak zareaguje Twój pies. Czy dogaduje się z psami Twoich znajomych? Czy łatwo się denerwuje? Jak się zachowuje, gdy na jego przestrzeń przychodzi inny pies? Oto pytania, które musisz zadać i naprawdę przemyśleć, zastanawiając się, czy dodatkowy pies będzie korzystny dla Twojego obecnego czworonożnego przyjaciela.

Gdy po konsultacji ze wszystkimi członkami rodziny zostanie podjęta pozytywna decyzja, czas znaleźć odpowiedniego psa. Posiadanie towarzyskiego psa, który uwielbia bawić się z innymi w parku, nie oznacza, że koniecznie poradzi sobie, jeśli dojdzie do najazdu na jego terytorium. Zanim przyprowadzisz drugiego psa do domu, zorganizuj spotkanie obu psów na świeżym powietrzu gdzieś na neutralnym gruncie, trzymając je na smyczy, ale jednocześnie pozwól im obwąchać się nawzajem.

Następnie możesz zacząć je wyprowadzać trzymając na odległość i obserwując ich mowę ciała. Przeczytaj nasz poradnik Mowa ciała psa, aby rozpoznać wszelkie oznaki agresji lub stresu. Kiedy już się do siebie przyzwyczają, zbliż je do siebie, ponownie obserwując ich mowę ciała. Po kilku takich spacerach wprowadź zabawę bez smyczy, podczas której będziesz mógł(mogła) lepiej zorientować się, jak wchodzą w interakcje ze sobą.

Ostatnim krokiem jest spotkanie w domu. Zachowaj stały nadzór i usuń wszelkie przedmioty, takie jak zabawki i miski na karmę, których może pilnować Twój obecny pies. Upewnienie, że oba psy odbyły trening klatkowy, jest w tym czasie szczególnie ważne, ponieważ pozwala im to na utworzenie między nimi fizycznej bariery i zapewnia każdemu z nich swoją bezpieczną przestrzeń.

Mały i duży

Ogólnie rzecz biorąc, dwa duże psy i dwa małe psy będą lepszym wyborem. Mniejszy pies może zostać przytłoczony przez psa znacznie większego od niego, a podczas ostrej zabawy może nawet zostać zraniony. Dwa psy różnej wielkości z pewnością mogą dogadać się ze sobą w tym samym domu, ale często bywa tak dlatego, że były razem wychowywane od małego. Rasa psa ma również znaczenie, jeśli chodzi o łączenie małych i dużych psów. Większy pies z bardzo silnym instynktem myśliwskim nie będzie pasował do małego „kanapowca”.

Jest miejsce dla jeszcze jednego?

Jeśli masz już drugiego psa i zastanawiasz się nad trzecim, jest jeszcze więcej do przemyślenia. Ale przede wszystkim upewnij się, że dwa obecne są dobrze ułożone i że masz zasoby na jeszcze jednego psa.

Jeśli masz już dwa osobniki tej samej płci, najlepszą kombinacją będzie jeden samiec i dwie suczki lub dwa samce i jedna suczka. Przed podjęciem jeszcze ważniejszej decyzji należy dokładnie ocenić temperament, rasę i wielkość kolejnego potencjalnego psa.

Omlet i Twój pies

Jeden, dwa, trzy (lub więcej!) Nie ma znaczenia. Produkty dla zwierząt Omlet zaspokajają potrzeby zarówno psów, jak i ich właścicieli. Od kojców dla psów pozwalających stworzyć dla nich ich własną bezpieczną przestrzeń po wyjątkowo przytulne legowiska, które możesz w nich umieścić i eleganckie, designerskie smyczy. Obserwujemy, zadajemy pytania i wymyślamy niezwykłe produkty, które przybliżą Ciebie i Twoje psy, pozwalając wam na oddanie się przygodzie bycia rodzicami dla wielu zwierząt.

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy