Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy powinienem kupić szczeniaka?


Nie można zaprzeczyć, że szczenięta są nieodparcie urocze i niewiarygodnie zabawne. Ale cała tą słodycz wiąże się z pewnym kosztem. Podczas gdy szczenięta są znacznie bardziej elastyczne i łatwiejsze do wyszkolenia niż starszy pies ze schroniska, opieka nad szczeniakiem wymaga dużo czasu i cierpliwości. I pewnie teraz zadajesz sobie pytanie, “czy powinienem sobie kupić szczeniaka?”...

Czy powinienem kupować szczeniaka, jeśli mam dzieci?

Często zadawanym pytaniem jest, czy szczenięta i dzieci mogą ze wspólnie mieszkać. Według nas jest to idealne rozwiązanie pod wieloma względami, dzięki któremu Twój pies i dzieci mają możliwość wspólnego dorastania jako przyjaciele. Niektóre rasy psów lepiej nadają się do domu z dziećmi niż inne, ale niezależnie od tego, dzieci należy uczyć, jak właściwie zachowywać się w stosunku do szczeniaka, aby żadne z nich nie czuło się przytłoczone.

Czy powinienem kupować szczeniaka, jeśli jestem w pracy cały dzień?

Szczenięta wymagają dużo uwagi, więc jeśli pracujesz cały dzień i mieszkasz sam, kupienie szczeniaka nie będzie dobrym pomysłem. Ponadto musisz być w domu, aby pomóc szczenięciu w nauce psiej toalety, zwłaszcza przez pierwsze kilka tygodni pobytu w domu, ponieważ szczenięta nie są w stanie utrzymać pełnego pęcherza przez dłuższy czas.

Czy powinienem kupić szczeniaka, gdy mam już starszego psa?

Ogólnie rzecz biorąc, kupno szczeniaka, gdy masz starszego psa, może być dobrym pomysłem. Wiele psów uwielbia towarzystwo psiego przyjaciela, jeśli dopasowanie jest odpowiednie. Niektóre starsze psy mogą się denerwować lub stresować, gdy szczeniak wspina się na nich, gryząc ich uszy i ogony. Należy mieć również na uwadze, że chociaż to naturalne, że szczenięta tryskają energią, starsze psy mogą być w różnym nastroju do zabawy.

Najpierw zorganizuj spotkanie szczeniaka i starszego psa na neutralnym terenie, na przykład na krótkim spacerze (pod warunkiem, że szczeniak jest w pełni zaszczepiony). Możesz użyć bramki dla dzieci, aby początkowo je od siebie oddzielić, i nadzorować je, aby monitorować wszelkie zachowania, które mogą sprawiać, że jeden z nich czuje się niekomfortowo. Nigdy nie zostawiaj swojego szczeniaka i starszego psa bez nadzoru w tych pierwszych tygodniach, ale kiedy oboje zadomowią się w swoim towarzystwie, mogą zaprzyjaźnić się na całe życie.

Czy powinnam kupować szczeniaka, jeśli jestem w ciąży?

To bardziej kwestia czasu i zaangażowania. Mimo, że odniesiesz niewiarygodną korzyść ze wspólnego dorastania dziecka i szczeniaka, po narodzinach dziecka Twój cały czas zostanie pochłonięty opieką nad nim lub nadrabianiem zaległości w spaniu, a nie tresowaniem psa lub wyprowadzaniem szczeniaka na spacer.

Omlet i Twój szczeniak

Dzięki szerokiej gamie zabawek dla psów pomagających w ząbkowaniu legowisk dla szczeniąt oraz kojców, Omlet jest w stanie zapewnić Ci wszystko, czego potrzebujesz, jeśli zdecydujesz się wejść w świat szczeniaków.

Puppy relaxing on their Omlet Topology Puppy Bed-id=

Szczeniak odpoczywający na legowisku dla szczeniąt Topology marki Omlet

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy