Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Pomożemy Ci znaleźć najlepszą rasę dla Ciebie

Na świecie istnieje ponad 200 ras psów, więc w naturalny sposób możesz pytać, jak wybrać rasę odpowiednią dla Ciebie. Mówi się, że psy przypominają swoich właścicieli, ale chyba nie jest najlepszym pomysłem, aby przyglądać się psom pod kątem tego, która rasa najbardziej Ciebie przypomina z wyglądu, i na tej podstawie dokonywać wyboru.


Przesłodki border terrier odpoczywa na kanapie
Przesłodki border terrier odpoczywa na kanapie

Niektóre rasy są doskonałe dla dzieci, inne zostały wyhodowane jako psy stróżujące. Wiele ras świetnie się nadaje jako psy domowe, rodzinne, a niektóre mają potrzeby dostosowane do nieco starszych osób. Spora liczba ras nadaje się także do hodowli dla alergików, a różnice w rozmiarach psów sprawiają, że bez kłopotu znajdziesz psa odpowiedniego do wielkości swojego domu lub mieszkania.

Aby zacząć swoje poszukiwania idealnego psa, musisz zdecydować, jaka rasa jest najlepsza dla Ciebie i dla Twojej rodziny.


Jeśli masz kłopoty z odpowiedzią na poniższe 4 pytania, to kliknij je, aby uzyskać więcej wskazówek na ich temat.

  1. Która grupa psów najbardziej odpowiada Twojemu stylowi życia?

  2. Czy chcesz psa czystej rasy, czy mieszańca? I dlaczego?

  3. Czy wolisz sprawić sobie szczeniaka, czy może starszego psa?

  4. Czy bardziej Ci opowiada pies, czy suczka?


Gdy już odpowiesz sobie na te podstawowe pytania, to możesz zacząć się zastanawiać nad wielkością psa, typem jego sierści, psami najlepszymi z punktu widzenia alergików, psami najlepszymi dla dzieci oraz czy Twój nowy przyjaciel powinien mieć przyjaciela, czy nie.

Nasz przewodnik po rasach psów pomoże Ci dokonać wyboru, która rasa jest dla Ciebie. Możesz tam porównywać temperament, typ sierści oraz wielkość ras i znaleźć psa dla siebie.

Sekret w znalezieniu najlepszej rasy psa polega na dobraniu psa, który pasuje do Twojego stylu życia, abyście oboje byli szczęśliwi.


Cztery owczarki border collie siedzą w linii w czasie pracy
Cztery owczarki border collie siedzą w linii w czasie pracy

Rzeczy, na które należy zwrócić uwagę

Wybierz psa, który odpowiada Twojemu stylowi życia. Pies, który został wyhodowany, by ćwiczyć (jak np. greyhound) wymknie Ci się spod kontroli, jeśli codziennie mu nie dostarczysz porcji biegania.


Greyhound został stworzony do biegania i ma niespożyte zasoby energii
Greyhound został stworzony do biegania i ma niespożyte zasoby energii

Rasa, która została wyhodowana, aby niestrudzenie podążać za zapachem długimi kilometrami (jak np. foxhound) może być trudna w kontroli, gdy spuścisz psa ze smyczy, zwłaszcza w mieście. Z kolei rasa psów stróżujących, której cechą jest szczekanie (jak np. beagle) nie będzie najlepszym wyborem dla kogoś, kto mieszka w bloku.

Skorzystaj z naszego katalogu psich ras, aby znaleźć psa, którego potrzeby współgrają z Twoim stylem życia.Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw komentarz