Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Historia psów

Od życia na wolności po towarzyszenie człowiekowi jako jego najlepsi przyjaciele, ewolucja jaką przeszły psy ma długą historię. Psy mają różne kształty i rozmiary i można je znaleźć na całym świecie, ale jak dokładnie stały się integralną częścią naszego życia? Faktem jest, że psy pomagają nam polować na jedzenie i pilnować naszego mienia od tak dawna, że ani archeologia, ani nauka nie są w stanie dokładnie określić, gdzie, kiedy i jak się spotkaliśmy.


Wspaniały wilczak czechosłowacki
Wilczak czechosłowacki - wczesne udomowione rasy wyglądały mniej więcej tak.

Skąd się wzięły psy?

Psowate - lub inaczej rodzina zwierząt, która obejmuje psy i wilki - poraz pierwszy pojawiły się na naszej planecie około sześciu milionów lat temu i chociaż rzeczywiste pochodzenie psów pozostaje niejasne, wiemy, że psy są bezpośrednimi potomkami współczesnych wilków szarych. Trudno Ci sobie wyobrazić, że Twój chihuahua może być spokrewniony z wilkiem, prawda? Wielu ekspertów uważaja, że psy zaczęły oddzielać się od swoich wilczych przodków około 16 000 lat temu w Azji Południowo-Wschodniej. To właśnie w tamtym momencie ich ewolucji pojawiły się paleolityczne psy, które miały krótsze pyski i mniej zębów, co czyniło je mniej groźnymi dla ludzi niż ich wilczy przodkowie. I tak narodził się najlepszy przyjaciel człowieka.

Chihuahua to popularna rasa psów, choć trudno je sobie wyobrazić jako potomków wilków.
Chihuahua są popularną rasą psów w Stanach Zjednoczonych, choć trudno je sobie wyobrazić jako potomków wilków.

Jak powstała więź ludzi z psami?

Dowody archeologiczne pokazują nam, że psy żyły z ludźmi w obu Amerykach już 15 000 lat temu. Uważa się, że psy migrowały z ludźmi zajmujacymi się wtedy łowiectwem i zbieractwem – zasadniczo jako ich pierwsi zwierzęcy towarzysze. Ponieważ w tym czasie w historii nie było rolnictwa, psy były użytecznymi sprzymierzeńcami w tropieniu i zabijaniu zdobyczy oraz ostrzeganiu właścicieli o możliwym niebezpieczeństwie poprzez szczekanie. Wczesna teoria udomowienia sugeruje, że gdy ludzie zaczęli migrować do chłodniejszych klimatów, bardzo szybko utworzyła się więź między psem a człowiekiem. Ludzie polegali na psach, które pomagały im dostrzec zdobycz, a psy zaczęły polegać na ludziach jako stałym źródle schronienia, bezpieczeństwa i pożywienia. Wieki później ta więź przekształciła się w miłość i towarzystwo.

Abraham Lincoln i Fido

Czy wiedzieliście, że imię "Fido" może pochodzić z Białego Domu? Skrótowe słowo używane do opisania każdego psa - fido jest jednym z najpopularniejszych imion psów na świecie. I być może wszystko zaczęło się od Abrahama Lincolna. Pięć lat przed tym, jak został prezydentem, Abraham Lincoln nazwał swojego mieszańca, jasnobrązowego psa z klapastymi uszami Fido. Wywodzące się z łacińskiego znaczenia „ufać”, prezydent Lincoln wybrał to imię, ponieważ jego pies był w każdym calu wiernym i godnym zaufania psem. Niestety, historia nie ma szczęśliwego zakończenia. Dwa lata po zamachu na Lincolna sam Fido został zamordowany przez pijaka nożem. Chociaż Fido nie mógł żyć wiecznie, jego imię wciąż żyje i ma się dobrze!

Produkty dla psów Omlet

Psy i ludzie mają ze sobą długą historię. W Omlet naszą misją jest celebrowanie tych relacji za pomocą produktów, które tworzymy. Poprzez posiadane przez nas w ofercie kojce dla psów które nawiazują do legowisk psich przodków, luksusowe legowiska na którch Twój najlepszy przyjaciel może wygodnie odpocząć i całej gamie innych niezbędnych dla każdego właściciela psa produktów dla psów, tworzymy nasze projekty z myślą o komforcie, bezpieczeństwie i szczęściu Twojego psa na pierwszym miejscu.

Chihuahua to popularna rasa psów, choć trudno je sobie wyobrazić jako potomków wilków.
American Kennel Club rejestruje rasy takie jak ten owczarek niemiecki już od 1884.

Zdjęcia użytkowników

Rasa stworzona przez ludzi, aby mieć silną wolę polowania

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy