Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy posiadanie psa to coś dla Ciebie?

Nie ma nic lepszego, niż bezwarunkowa miłość psa. Bez względu na to, jak zły masz dzień, z pies z pewnością poprawi Ci humor podekscytowanym, merdającym ogonem i szczenięcym spojrzeniem. Pies nigdy nie osądza, a wszystko, o co prosi w zamian, to miłość, jedzenie i schronienie. Łatwo zrozumieć, dlaczego miliony ludzi trzymają psy jako zwierzęta domowe na całym świecie, ale samo bycie miłośnikiem psów nie wystarczy, aby dołączyć do grona psich rodziców. Być może to Twoje ulubione zwierzę, ale czy pies naprawdę jest dla Ciebie?

7 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przed kupnem psa

Psy są wspaniałe - jesteśmy pewni, że już wiesz. Jednak są one również zobowiązaniem długoterminowym. Gdy weźmiesz pod uwagę poniższe wskazówki, będziesz bliżej podjęcia decyzji, czy posiadanie psa jest dla Ciebie odpowiednie.

1. Czy stać Cię na posiadanie psa?

Początkowy koszt psa może się różnić w zależności od tego, czy zdecydujesz się kupić szczeniaka od renomowanego hodowcy, czy przygarnąć psa ze schroniska. Rasowe szczeniaki są szczególnie drogie, plus niektóre rasy psów takie jak buldogi francuskie, które są predysponowane do pewnych schorzeń, mogą w dłuższej perspektywie prowadzić do kosztownych rachunków za weterynarza.

Psy potrzebują zrównoważonej i pożywnej diety, odpowiedniej dla ich etapu życia i stylu życia, więc to też musisz wziąć pod uwagę. Jeśli planujesz wyjazd na wakacje, możesz też potrzebować usług hotelu dla psów lub osoby, która profesjonalnie zajmuje się opieką nad psami. Koszty różnią się w zależności od lokalizacji, długości pobytu i jakości oferowanych usług.

2. Czy masz odpowiednią ilość miejsca?

Posiadanie małego domu lub mieszkania bez ogródka zdecydowanie nie oznacza, że nie możesz mieć psa. Aktywniejsze rasy psów na pewno skorzystają z własnej, zamkniętej przestrzeni na zewnątrz. Przed podjęciem decyzji o nabyciu psa, sprawdź dokładnie, która rasa najlepiej pasuje do Twojego stylu życia i pamiętaj, że wszystkie psy muszą być regularnie wyprowadzane na spacer, niezależnie od tego, czy masz dla nich małe podwórko.

3. Czy lubisz, gdy Twój dom jest nieskazitelnie czysty?

Większość psów gubi sierść, znaczy podłogę domu błotnistymi odciskami łap i wita cię śliniąc się niemiłosiernie. Ale nie zniechęcaj się jeszcze odrobiną bałaganu… rasy takie jak pudle lub maltańczyki w minimalnym stopniu linieją i ślinią się, a legowisko Topology może uratować Twój dom przed skutkami błotnistych spacerów. Dzięki odpinanym nakładkom możesz po prostu usunąć błoto i bałagan, aby zapewnić swojemu zwierzakowi uczucie świeżości po szybkim wypraniu nakładki w pralce.

4. Jesteś poza domem przez większą część tygodnia?

Jeśli wszyscy domownicy pracują poza domem w ciągu tygodnia, posiadanie psa prawdopodobnie nie jest najlepszym wyborem dla ciebie. Pomoc domowa i osoby wyprowadzające psy są zawsze opcją, ale powinieneś zadać sobie pytanie, ile czasu faktycznie będziesz w stanie poświęcić na budowanie więzi ze swoim zwierzakiem. Jeśli rozważasz posiadanie szczeniaka, musisz również pamiętać, że będzie on potrzebował kogoś, kto wypuści go na psią toaletę nawet kilka razy dziennie, w zależności od wieku.

Biorąc to pod uwagę, wiele biur jest teraz bardzo przychylnych zwierzętom, więc sprawdź, czy jest to pcja dla Ciebie. Nasz blog na temat przygotowania psa do biura pomoże Ci się przygotować, jeśli jest to coś, co musisz rozważyć.

5. A co z resztą domowników?

Mówiąc o innych członkach gospodarstwa domowego, co myślą o posiadaniu psa? Niezależnie od tego, czy jest to współlokator, czy partner, przyprowadzenie psa do domu będzie miało ogromny wpływ na ich życie, niezależnie od tego, czy zobligujesz się, że pies będzie wyłącznie Twoją odpowiedzialnością. Niektórzy ludzie boją się psów, inni mogą być uczuleni lub zdenerwowani hałasem i bałaganem. Przed podjęciem decyzji dobrze przedyskutuj te sprawy.

6. Czy masz już inne zwierzęta?

Mieszkający już z Tobą pies, kot lub inne zwierzę domowe może mieć coś do powiedzenia na temat tego, że przyprowadziłeś do domu swojego nowego futrzanego przyjaciela. Jeśli masz już psa, ważne jest, aby w pełni uwzględnić jego potrzeby. Czy dogaduje się z innymi psami? Czy jest to starszy pies? Czy łatwo się irytuje? Przed podjęciem ostatecznych decyzji przedstaw swojego obecnego psa, psu, którego planujesz kupić, aby zobaczyć, jak sobie radzą. Nawet jeśli dobrze się dogadują, granice są nadal ważne. Kojce z przytulnym legowiskiem zapewnią obu zwierzętom osobne miejsce na czas gdy potrzebują chwili wytchnienia.

To samo dotyczy innych zwierząt domowych, takich jak koty i kury. Stwórz fizyczne granice za pomocą wybiegów dla kur lub domków dla kotów i zawsze wprowadzaj nowego domownika powoli.

7. Czy wcześniej spędzałeś czas z psami?

Słodki szczeniak to jedno, a czyjś pies to drugie. Posiadanie własnego psa? To zupełnie inna bajka. To może być bardzo przyjemna bajka, ale nie jest bez kompromisów. Psy mogą być wymagające i zajmować dużo czasu, a ich temperament i wiek mogą dodatkowo wpływać na to, ile czasu potrzebują na opiekę nad nimi. Zastanów się, ile czasu i uwagi musisz poświęcić psu. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tyle ile będzie trzeba, jesteś o krok bliżej do zostania właścicielem psa, o jakim zawsze marzyłeś!

Omlet chętnie pomoże

W Omlet jesteśmy miłośnikami psów. Wiemy, że opieka nad zwierzętami nie zawsze jest łatwa, ale dzięki naszej innowacyjnej ofercie kojców dla psów, wymarzonych legowisk i zabawek , każdy zabłocony odcisk łapy jest bezcenny.

Zdjęcia naszych klientów

Dwa mogą być błogosławieństwem lub przekleństwem, więc upewnij się, że to właściwy wybór!

Komentarze

Agata, 16 czerwca 2022

Zanim pojawił się w domu pies dłuugo się do tego przygotowywaliśmy. I jego pojawienie się było najlepszym co nas w życiu spotkało :) Wystarczyło jeszcze tylko zainwestować w roombę, która pomaga ogarnąć sierść i jest super