Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Jak wybrać odpowiednią karmę

Większość psów zje absolutnie wszystko, jeśli tylko nadarzy się okazja - łącznie z zawartością kosza na śmieci. Z tego powodu nie możemy pozostawić im decyzji, co będzie na obiad. Zapewnienie Twojemu zwierzęciu pożywnej, smacznej i zbilansowanej diety daje mu największą szansę na szczęśliwsze i dłuższe życie. Jednak przy tak wielu dostępnych opcjach, skąd wiesz, jak wybrać odpowiednią karmę dla swojego psa?


Dobre jedzenie, czy chwilowa moda?

Poruszanie się po rynku karmy dla psów może być przytłaczające. Mokra i sucha zmielona karma, surowe mięso, resztki z obiadu i mrożonki to terminy, które już prawdopodobnie znasz. Jednak rosnąca liczba różnych dostępnych rodzajów karmy może przyprawić o ból głowy. Na kolejnych stronach przewodnika omówimy różne opcje karmy dla psów, poznamy etykiety i pomożemy Ci podjąć decyzję, która będzie najlepsza dla Twojego psiaka.

Najepsza karma dla Twojego psa

Wybierając karmę dla psów, pamiętaj, że nie wszystkie są sobie równe. W Wielkiej Brytanii karma dla psów podlega regulacjom Agencji ds. Standardów Żywności. Oznacza to, że wszelkie składniki, które widzisz w karmie dla psów, są bezpieczne. Natomiast radzimy zawsze zapoznać się ze składem danej karmy. Pamiętaj jednak, że „bezpieczny” niekoniecznie oznacza zdrowy lub odpowiedni dla Twojego psa.

Chociaż każdy pies ma inne potrzeby w zależności od poziomu jego aktywności, rasy, oraz sierści, jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę i kilka składników, których należy unikać przy zakupie karmy, niezależnie od tego, jaki jej rodzaj wybierzesz.

Lepszej jakości karma dla psów ma zazwyczaj wysoką zawartość mięsa - wynosi ona 30% lub więcej. Tańsze alternatywy są często pełne zbóż i soi. Dieta bogata w białko jest niezbędna psom do zasilania mięśni i ogólnego dobrego samopoczucia. Chociaż istnieją wegańskie i wegetariańskie źródła białka odpowiednie dla psów, w przeciwieństwie do ludzi, niezwykle trudno jest zapewnić zaspokojenie ich potrzeb żywieniowych bez mięsa. Zawsze skonsultuj się ze swoim weterynarzem, zanim rozważysz zmianę diety swojego psa, ponieważ niezbędne jest dostarczanie mu tego, czego potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

Unikaj sztucznych konserwantów, aromatów i kolorów oraz wszystkiego, co zawiera „produkt uboczny” na liście składników. Nazwa ta sugeruje, że w składzie karmy znajdują się mniej pożądane części zwierzęcia, takie jak krew, kości i narządy. Karagen najczęściej występuje w mokrej karmie dla psów, ale należy go również unikać ze względu na jego szkodliwy wpływ na układ trawienny psa. Chociaż nie jest to wyczerpująca lista, przy wyborze karmy należy zwracać uwagę na powyższe składniki. Możesz również znaleźć listę rzeczy, którymi nie powinno się karmic psów w innym naszym poradniku.

Omlet i styl życia Twojego psa

Karmienie psa odpowiednią karmą to tylko jeden z elementów zapewnienia mu wspaniałego życia, na jakie zasługuje. W Omlet zajmiemy się resztą, dostarczając produkty, których potrzebujesz zarówno Ty, jak i Twój pies. Od łatwych w czyszczeniu legowisk, które będą żyć wiecznie, po bezpieczne i przytulne kojce, tworzące ich własny kąt w Twoim domu, oraz miękkie koce dla psów do wypoczynku i ochrony sofy przed sierścią, nasze innowacyjne projekty sprawiają, że rodzicielstwo dla zwierząt domowych staje się jeszcze łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy