Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kontrola stanu zdrowia


Jednym z najważniejszych aspektów kontroli stanu zdrowia jest wiedza, jak myszoskoczek się zachowuje na codzień, gdy jest zupełnie zdrowy. Kiedy już nabierzesz rutyny w codziennej opiece nad nimi, to będziesz od razu widzieć, kiedy zwierzę jest zdrowe i szczęśliwe. Jeśli zauważysz jakieś odstępstwa od reguły, to powinien to być sygnał, aby przyjrzeć się bliżej sprawie.


kontrola zdrowia gerbila
Uważnie przeczytaj listę zamieszczoną poniżej, aby się dowiedzieć, jak przeprowadzać rutynowe kontrole zdrowia

Jeśli masz wrażenie, że Twój zwierzaczek cierpi lub nabawił się poważnego urazu w postaci złamanej nogi, to zabierz go natychmiast do weterynarza. Myszoskoczki odczuwają ból tak samo jak my i jako ich właściciel jesteś odpowiedzialny za to, aby w swoim życiu odczuwały jak najmniej bólu. Weterynarz zajmie się nie tylko urazami, ale także objawami chorób i bólem, więc nie zwlekaj z wizytą u niego, gdy coś się dzieje.


  1. Sprawdź oddech

    Przede wszystkim sprawdź, czy Twój myszoskoczek prawidłowo oddycha. Jeśli nie, to może cierpieć z powodu urazu, alergii lub infekcji dróg oddechowych. Którakolwiek z tych możliwości jest prawdziwa, o tym zdecyduje weterynarz, z którym się powinieneś jak najszybciej skontaktować. Kłopoty z oddychaniem są nie tylko bardzo stresujące i męczące dla Twojego zwierzęcia, ale przede wszystkim zagrażają jego życiu. Zabierz więc swojego myszoskoczka do weterynarza specjalisty od małych zwierząt jak najszybciej.


  2. Sprawdź sierść

    Czy futerko myszoskoczka jest gładkie i nie nosi śladów złuszczonej skóry? Czy pod skórą nie kryją się guzy, a na skórze widzisz rany lub strupy? Czy cokolwiek się rusza w sierści zwierzaczka? Jeśli obserwujesz jakikolwiek z wyżej wymienionych objawów, to Twój przyjaciel może cierpieć z powodu infekcji, pasożyta lub nowotworu.


  3. kontrola oczu myszoskoczka
    Oczy Twojego zwierzątka są bardzo czułe, podobnie jak nasze

  4. Sprawdź oczy

    Czy w oczach widzisz jakąkolwiek wydzielinę? Czy myszoskoczek może bez kłopotu otworzyć oczy i czy otwierają się one w pełni? Czy same oczy ją jasne i błyszczące? Czy widzisz jakiekolwiek ciało obce w oczach? Czy oczy są spuchnięte lub noszą rany?

    Jeśli zauważysz jeden z powyższych problemów, zajrzyj do sekcji przewodnika poświęconej najczęstszym problemom zdrowotnym u myszoskoczków, aby sprawdzić, czy możesz sam uporać się z problemem. Serdecznie jednak doradzamy w takiej sytuacji skontaktowanie się z weterynarzem, jeśli widzisz ciało obce w oku zwierzęcia. Nawet jeśli masz najlepsze zamiary, możesz zwierzęciu wyrządzić nieodwracalną krzywdę, próbując wyciągnąć ciało obce własnymi sposobami.


  5. Sprawdź uszy

    Uszy powinny być czyste i postawione na sztorc, a także w miarę wolne od woskowiny. Uszy są bardzo wrażliwe na ataki świerzbowca - właśnie dlatego warto na nie rzucić okiem podczas każdej rutynowej kontroli zdrowia. Jeśli myszoskoczek zaraził się świerzbowcem usznym, to między uszami a oczami powinieneś być w stanie zauważyć łyse placki na skórze. Dzieje się tak dlatego, że świerzbowce będą często podróżować między tymi dwoma rejonami i sprawią, że włosy na ich drodze zaczną wypadać. W uszach zauważysz też grubą warstwę woskowiny.


  6. Sprawdź skórę i kończyny

    Czy na skórze znajdują się jakiekolwiek guzy? Czy widzisz jakiekolwiek opuchlizny lub zaczerwienienia? Czy widzisz rany lub zadrapania? Czy widzisz, aby zwierzę utykało? W zależności od ostrości obserwowanych objawów, możesz zdecydować o zabraniu swojego myszoskoczka do weterynarza. Złamane nogi, duże rany oraz widoczne infekcje wymagają pomocy specjalisty.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy