Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Kula do ćwiczeń


Podobnie jak chomiki, niektóre myszoskoczki będą miały dużo radości z biegania po Twoim domu w kuli. To pomaga im utrzymać się w dobrej kondycji, ale każdy hodowca, który chce się posłużyć taką zabawką, musi zachować dużą ostrożność, ponieważ te kule potrafią być niebezpieczne. Poniżej znajdziesz listę rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę:


kula dla myszoskoczka
Kule są doskonałą zabawką dla Twoich myszoskoczków, ale musisz też przy nich zwrócić uwagę na kilka rzeczy

1. Upewnij się, że nie jest za gorąco

Kule zazwyczaj nie mają dobrej izolacji, co oznacza, że w gorący dzień w takiej kuli również zrobi się bardzo gorąco. Dlatego ćwiczenia w kuli nigdy nie powinny mieć miejsca w upalne dni, a kula nigdy nie powinna być wystawiona na słońce.


2. Upewnij się, że zwierzę chce wejść do kuli

Najlepiej pozwolić myszoskoczkowi samemu wejść do kuli, gdy będzie chciał się pobawić. Nie wszystkie myszoskoczki lubią zabawę w kuli, dlatego należy im dać wybór.


3. Poprawnie zamknij pokrywkę kuli

Gdy już zwierzątko wejdzie do kuli, to zamknij pokrywkę zgodnie z instrukcją. Z pewnością nie chcesz, aby pokrywka się otworzyła podczas zabawy - gdyby się to zdarzyło, to Twój zwierzaczek może się nabawić poważnego urazu!


4. Znajdź odpowiednie miejsce na zabawę w kuli

Zwierzę powinno mieć dużo przestrzeni na zabawę, najlepiej na parterze domu - parter jest najlepszy, ponieważ nie ma możliwości spaść ze schodów. Zwróć też uwagę na to, żeby zwierzaczek nie mógł utknąć pod meblami czy krzesłami.


5. Podłoga powinna być z odpowiedniego materiału

Dywan lub wykładzina najlepiej się nadają na zabawę w kuli. Linoleum czy drewniane panele nie zapewniają odpowiedniego tarcia i przez to myszoskoczek może łatwo utracić kontrolę nad kulą i zacząć się w niej bezwładnie toczyć, co jest dla niego bardzo niebezpieczne!


6. Pozwól zwierzęciu samemu sterować kulą - nie popychaj jej

To niezwykle ważne, aby nie pomagać myszoskoczkowi w jego zabawie z kulą. Jeśli ją popchniesz, to siła odśrodkowa poniesie zwierzaczka ze sobą i w ten sposób ryzykujesz jego poważnymi urazami i zadaniem mu mnóstwa bólu. Pozwól myszoskoczkowi samemu zdecydować, czy chce iść, gdzie chce iść i jak szybko chce iść.


7. Zabawa nie powinna przekraczać 20 minut dziennie

Kiedy już myszoskoczek znajdzie się w kuli, to nie będzie w stanie stamtąd wyjść i Ty także nie będziesz w stanie powiedzieć, kiedy zwierzaczek jest już zmęczony i chce opuścić zabawkę. Dlatego warto pamiętać, żeby nie trzymać myszoskoczka w klatce dłużej niż 20 minut. Jeśli jednak widzisz, że zwierzę w kuli się źle czuje: jest apatyczne lub przestraszone, to należy jak najszybciej wyciągnąć je z kuli - w takich okolicznościach kula jest zdecydowanie nie dla niego.

Raz dziennie na ćwiczenia w kuli w zupełności wystarczy. Przekroczenie tej zasady może sprawić, że zwierzaczek się zestresuje lub bardzo zmęczy.


8. Wiedz, że niektóre myszoskoczki nie będą tego lubić
Trudno na pierwszy rzut oka powiedzieć, czy Twoje zwierzę lubi kulę do ćwiczeń, czy nie. Gdy po raz pierwszy włożysz swojego zwierzaka do kuli, to poświęć nieco czasu i poobserwuj, czy myszoskoczek dobrze się w niej czuje. Zwróć szczególną uwagę na wszelkie oznaki stresu. A ponieważ zwierzaczek nie może sam wyjść z kuli, kiedy nie chce tam być, to naprawdę trudno jest czasem ocenić, jak się on tam w środku czuje.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy