Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Kołowrotki


Myszoskoczki potrzebują kołowrotka (albo przymocowanego do ścianek klatki, albo wolnostojącego) - to naprawdę ważna część wyposażenia, która zapewnia Twoim przyjaciołom możliwość ćwiczenia w każdej chwili, w której zapragną pobiegać, dbając jednocześnie o swoje zdrowie i kondycję. Kołowrotek pozwala im biegać bez konieczności ganiania w kółko po klatce. Są jednym z kluczowych elementów klatki szczęśliwych myszoskoczków. Pamiętaj jedynie o tym, aby zapewnić im właściwy kołowrotek…


kołowrotek dla myszoskoczka
Kołowrotek to świetny sposób na to, aby pomóc myszoskoczkom w utrzymaniu kondycji

To niezwykle ważne, aby dobrać bezpieczny kołowrotek, co w przypadku myszoskoczków oznacza kołowrotek z jednego kawałka materiału, który nie posiada szczebli. Ponieważ myszoskoczki mają długie ogony, to mogą się one wplątać w kołowrotek, jeśli ten posiada szczeble. Właśnie dlatego kołowrotek absolutnie nie może mieć dziur czy szpar w obręczy. Jeśli ogon wpadnie w taką szparę, to prawie na pewno się złamie, a to byłoby bardzo, bardzo bolesne.


Kołowrotek musi mieć też właściwe rozmiary. Te, które nadają się dla myszy lub chomików karłowatych są zdecydowanie za małe dla myszoskoczków, Twój przyjaciel będzie się w nich cisnął i nie będzie miał żadnej przyjemności z biegania i w końcu przestanie z nich korzystać. Potrzebujesz dla swoich myszoskoczków kołowrotka, który ma ok. 20 cm średnicy. Jeśli zdecydujesz się na zakup klatki Qute, to odpowiedni kołowrotek dostaniesz w zestawie z klatką.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy