Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Pokarm myszoskoczków


Myszoskoczki lubią zróżnicowaną dietę - jako zwierzęta z natury pustynne, zjedzą większość z tego, co są w stanie znaleźć. Ich dieta składa się w głównej mierze z traw i nasion znalezionych na obszarze, na którym żerują. I choć w swoich warunkach naturalnych myszoskoczki potrafią znaleźć dla siebie wiele zróżnicowanych źródeł pożywienia, to wedle naszych standardów wszystkie one są bardzo ubogie. Dla przykładu, mogą one trawić tylko kilka wybranych gatunków traw i będą bardzo źle reagować na większość przetworzonego przez ludzi jedzenia takiego jak chipsy, chrupki czy słodycze. Ponieważ ich żołądki bardzo się różnią od naszych, to warto wiedzieć co nieco o pożywieniu myszoskoczków, zanim zdecydujesz się na hodowanie swoich i zanim podasz im cokolwiek do jedzenia ponad ich standardową suchą karmę.

Podobnie jak wiele małych ssaków, myszoskoczki tak samo lubią suchą karmę, jak i świeże jedzenie. A to znaczy, że od czasu do czasu warto im podać nieco warzyw czy owoców, aby uzupełnić ich codzienną dietę. Gerbile mogą zjeść całą gamę nasion, ziaren i pestek, ale tylko ograniczoną liczbę owoców i warzyw. Należy być przy tym ostrożnym i nie karmić swoich zwierzaczków złym jedzeniem i tym samym narażać je na problemy żołądkowe lub coś jeszcze gorszego. Aby Ci pomóc, stworzyliśmy jadłospis myszoskoczka, aby ułatwić Ci wybór rzeczy, które możesz z powodzeniem i bez strachu podawać swoim małym przyjaciołom.


Jest kilka rzeczy, za którymi myszoskoczki przepadają!

I choć podawanie świeżych warzyw i owoców bardzo ożywia codzienność myszoskoczków, to warto pamiętać, że te zwierzątka mają dość delikatne żołądki. Nawet jeśli podasz im właściwe jedzenie, a jest go za dużo, to narażasz je na kłopoty żołądkowe, a nawet biegunkę.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy