Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Skąd wziąć myszoskoczka?


Masz w tym względzie kilka możliwości, począwszy od wyboru, czy chcesz adoptować zwierzę czy może je kupić. Aby ułatwić Ci zorientowanie się w problemie, podzieliliśmy dostępne opcje na trzy kategorie: sklepy, schroniska i prywatni hodowcy.


Kupowanie myszoskoczka w internecie to zły pomysł, nawet jeśli pojedziesz go odebrać osobiście. Gdy kupujesz zwierzątko w internecie, nie jesteś w stanie zobaczyć rodziców ani dowiedzieć się dokładnie ze zdjęć, w jakich warunkach trzymane jest dane zwierzę. Jeśli jakiś myszoskoczek oferowany w internecie szczególnie przypadł Ci do gustu, to nie płać za niego, dopóki nie przyjedziesz na miejsce i nie zobaczysz zwierzęcia. Wtedy zobaczysz, jak się ma sam myszoskoczek, jego rodzice oraz jak wyglądają warunki, w których mieszkają zwierzęta. Błagamy, abyś nigdy nie zgadzał się na wysyłkę zwierzęcia pocztą czy kurierem, ponieważ jest to niebezpieczne dla jego zdrowia i jest przy okazji ogromnym źródłem stresu - zawsze, ale to zawsze odbieraj zwierzę osobiście prosto od sprzedawcy.


gdzie dostanę myszoskoczka
Kiedy już zdecydujesz się na myszoskoczka, to następnym krokiem jest zdecydowanie, skąd wziąć Twojego przyszłego przyjaciela

Schroniska

Schroniska dla małych zwierząt to fantastyczne miejsca na zdobycie Twojego przyszłego zwierzaka, ponieważ pracownicy schroniska posiadają dużą wiedzę i doświadczenie w opiece nad zwierzętami oraz z radością pomogą Ci rozwikłać wszelkie wątpliwości dotyczące hodowli. Mieli też okazję spędzić z myszoskoczkiem kilka ostatnich tygodni i poznać jego nawyki, charakter oraz ulubione smakołyki.


Myszoskoczki, jakie być może znajdziesz w schronisku, będą już zapewne oswojone z ludźmi i prawdopodobnie będą uwielbiały spędzać czas z pracownikami schroniska i jego gośćmi. Adoptując zwierzę ze schroniska nie tylko dajesz zwierzaczkowi nowy dom, ale będziesz mógł się też zawsze zwrócić do pracowników schroniska z prośbą o poradę.


Schroniska biorą w opiekę niechciane i uratowane zwierzęta. Naprawdę zależy im na dobru zwierzęcia i właśnie dlatego, zanim oddadzą zwierzę w Twoje ręce, będą chcieli mieć pewność, że jesteś osobą odpowiedzialną, kochającą zwierzęta i wiesz, jakie zobowiązanie podejmujesz, chcąc adoptować myszoskoczka.


Schronisko to bardzo dobre miejsce na znalezienie nowego przyjaciela

Sklepy zoologiczne

Niektórzy decydują się na zakup swoich zwierząt ze sklepów, zwłaszcza jeśli w pobliżu nie ma schroniska dla małych zwierząt. Zakup zwierzęcia w sklepie prawdopodobnie pozwoli Ci wybrać kolor umaszczenia zwierzęcia, ale podczas wizyty w sklepie warto też zwrócić uwagę na kilka szczegółów


Po pierwsze, warto nauczyć się rozpoznawać płeć myszoskoczka, zanim kupisz sobie parkę. Sklepy są zainteresowane przede wszystkim sprzedażą zwierząt i czasem sprzedawcy mogą stracić rachubę, które zwierzę jest które. Jeśli przez zbieg okoliczności kupisz samczyka i samiczkę, to narobisz sobie mnóstwo kłopotu. Właśnie dlatego warto poprosić sprzedawcę w sklepie o to, aby sprawdził dwa razy płeć zwierząt, które kupujesz, zanim wyjdziesz z nimi do domu, lub sprawdzić płeć zwierząt samodzielnie.


Z pewnością chcesz też wiedzieć, że zwierzęta są trzymane w dobrych warunkach w sklepie. Czy ich klatka jest wystarczająco duża? Czy wszystkie myszoskoczki w klatce wyglądają zdrowo? Czy mają stały i łatwy dostęp do wody i pożywienia? Czy mają miejsce, aby się zakopać w ściółce? Jeśli którykolwiek myszoskoczek wygląda na chorego, to warto zapytać, dlaczego tak się dzieje i dobrze się zastanowić, czy rzeczywiście kupowanie zwierzaczka w tym sklepie to dobry pomysł.


gdzie kupię gerbila
Wiele sklepów będzie Ci oferować myszoskoczki w kilku odmianach kolorystycznych

Prywatni hodowcy

Prywatni hodowcy-pasjonaci mają zazwyczaj ogromną wiedzę o zwierzętach, które chcą sprzedać i często będziesz w stanie wybrać sobie osobniki, które najbardziej do Ciebie przemawiają. Uważaj jednak, bo niektórzy hodowcy naprawdę kochają zwierzęta, podczas gdy inni traktują hodowlę jedynie jako źródło zarobkowania i nie troszczą się o dobro zwierząt. Omijaj tych drugich z daleka - kupując od nich myszoskoczki sprawiasz, że ten niecny proceder będzie tylko dłużej trwał. Niektóre sygnały, że masz do czynienia z ‘farmą myszoskoczków’, to:


  • Bardzo wiele osobników wystawionych na sprzedaż jednocześnie
  • Bardzo niskie warunki życia, tłok w klatkach
  • Poszczególne osobniki wyglądają na chore
  • Sprzedawca nie pozwala Ci zobaczyć matki, a jeśli pozwala, to matka sprawia wrażenie, jakby znowu była w ciąży
  • Myszoskoczki poniżej 6 tygodni życia są wystawiane na sprzedaż

Specjalnie poświęć więcej czasu, by znaleźć hodowcę-pasjonata, od którego w bezpieczny sposób będziesz mógł kupić swoje zwierzęta.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy