Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Przyjazd do nowego domu


Wprowadzenie Twojego nowego zwierzątka do jego nowego domu to wielkie przeżycie dla świeżo upieczonego hodowcy, lecz dla samego zwierzęcia jest to proces dość stresujący. Właściwe przygotowanie się na to wydarzenie jest kluczowe, aby przeprowadzka myszoskoczka była tak bezproblemowa, jak to tylko możliwe. Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, aby to wydarzenie było jak najmniej stresujące dla Twoich nowych przyjaciół.


nowe zwierzę w domu
Jest sporo rzeczy, które warto zawczasu przygotować, gdy przywozisz swoje myszoskoczki do domu

 • Klatka powinna być przygotowana na przybycie nowych lokatorów

  Przeprowadzka będzie dla myszoskoczków z pewnością bardzo stresującym doświadczeniem, dlatego warto natychmiast po przewiezieniu ich do domu przenieść je do klatki i pozwolić się im tam urządzić. Aby można to było zrobić, klatka będzie musiała być wcześniej przygotowana i wszystkie jej elementy znajdować się na swoich miejscach: ściółka, pełne poidełko wody, miseczka z karmą i kołowrotek.


 • Miej pod ręką przenośną klatkę dla zwierząt

  Myszoskoczki są znane w świecie jako eksperci od ucieczek - przez kartonowe pudełko przegryzą się w rekordowym czasie. Miejsce, z którego adoptujesz lub w którym kupisz swoje myszoskoczki, być może wyposaży Cię w odpowiednią przenośną klatkę lub Ci taką pożyczy; jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to warto odpowiednio wcześniej kupić sobie taką przenośną klatkę - transporter.

  Transporter będzie musiał być ładnie wyłożony ściółką oraz być wyposażony w pożywienie i wodę na czas podróży do domu. Jeśli zamierzasz zabrać myszoskoczki do domu samochodem, upewnij się, że klatka jest odpowiednio unieruchomiona i zabezpieczona. Ostatnia rzecz, jakiej chcesz dla siebie i zwierząt, to fruwający po samochodzie transporter z fruwającymi w nim myszoskoczkami na wypadek ostrego hamowania - myszoskoczki lubią ruch, ale nie potrafią latać i takie sytuacje są dla nich bardzo niebezpieczne. Dobrym rozwiązaniem jest przypiąć transporter pasami bezpieczeństwa dla pasażerów, a także dodać poduszki po bokach, aby mieć gwarancję, że transporter nigdzie nie powędruje podczas podróży. Inne, prostsze rozwiązanie, to zabranie kogoś ze sobą, kto będzie trzymał transporter na kolanach podczas jazdy.


 • jazda do domu z nowym zwierzęciem
  Myszoskoczek jest w stanie bardzo szybko przegryźć się przez kartonowe pudełko - więc zachowaj ostrożność

 • Uważnie zaplanuj trasę

  Samochody, zwłaszcza te, w których jest gorąco, to nie jest przyjazne środowisko dla myszoskoczków. Hałasy o różnym natężeniu nadchodzące z wielu stron, ogrom zapachów i zanieczyszczone powietrze składają się na bardzo nieprzyjemne doświadczenie, jakim jest każda podróż samochodem dla nich. Dlatego tak ważne jest, aby ich podróż samochodem była jak najkrótsza. Uważnie zaplanuj swoją trasę do domu dla myszoskoczka i staraj się nie zatrzymywać po drodze, o ile nie jest to niezbędnie konieczne.


 • Pozwól zwierzętom się zadomowić

  Większość znawców materii radzi, aby nie wyjmować myszoskoczków z ich nowej klatki przez około tydzień po przeprowadzce. To da im potrzebny czas, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia i rozgoszczenia się w pełni w ich domku.

  I choć to będzie bardzo kuszące, aby już od pierwszej chwili rozsiąść się obok klatki i obserwować zwierzaczki, a także wyjąć je z klatki, aby się wspólnie pobawić, najlepiej się od tego powstrzymać na jakiś czas - Twój nowy przyjaciel na pewno tego nie chce. On już i tak będzie miał mnóstwo do przemyślenia w swojej małej główce na temat przeprowadzki, więc wyjmowanie go z klatki przysporzy mu dodatkowego stresu i wcale nie ułatwi mu przyzwyczajenia się do nowego miejsca.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy