Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Czego potrzebują myszoskoczki?


Przeprowadzka myszoskoczka do Twojego domu to niepowtarzalne doświadczenie, ale jednocześnie takie, które wymaga pewnych przygotowań, aby wszystko poszło jak po maśle.


1. Klatka

Twoje myszoskoczki będą potrzebowały miejsca, które będą mogły nazwać swoim domem - klatki ustawionej w jakimś miłym i cichym miejscu. Na rynku znajdziesz ogromny wybór klatek, ważne jedynie, aby wybrać odpowiednio dużą klatkę dla myszoskoczków, która jednocześnie pozwoli im zaspokoić ten ich nieposkromiony instynkt kopania. Aby dowiedzieć się więcej na temat klatek dla myszoskoczków, zajrzyj do odpowiedniej sekcji naszego poradnika tutaj.


wymagania myszoskoczków
Jest kilka rzeczy, których potrzebuje Twoje zwierzątko, aby było szczęśliwe

2. Pożywienie

Kiedy przeprowadzasz swoje nowe zwierzę do domu, dobrze jest nie zmieniać mu karmy przez kilka pierwszych tygodni, niezależnie od tego, czy masz myszoskoczka ze sklepu zoologicznego, schroniska czy prywatnego hodowcy. Wprowadzaj wybraną przez siebie karmę powoli i stopniowo - z pewnością nie zmieniaj jej kompletnie z dnia na dzień. To zapobiegnie jakimkolwiek rewolucjom żołądkowym oraz zmniejszy stres związany z przeprowadzką.


Sucha karma dobrej jakości powinna stanowić główne źródło pożywienia Twoich myszoskoczków. W ciągu swojego życia zjedzą jej naprawdę sporo, dlatego jej jakość odgrywa tu rolę absolutnie kluczową. Warto też mieć jej spory zapas już w dniu wprowadzki Twojego zwierzaczka. Gdy jego poprzednia karma będzie się powoli kończyć, to możesz zacząć powoli dosypywać wybranej przez siebie karmy do mieszanki.


3. Woda

Wszystkie zwierzęta powinny bezwarunkowo mieć stały i łatwy dostęp do nieograniczonych ilości czystej, świeżej wody. Gdy chodzi o myszoskoczki, poidełko dla gryzoni wstawione do klatki i przyczepione do kratek klatki doskonale spełni to zadanie. Dostaniesz je od nas gratis przy zakupie klatki Qute dla chomików i myszoskoczków.


4. Towarzysze

Wszystkie myszoskoczki potrzebują towarzystwa w postaci innego osobnika tego samego gatunku, aby były szczęśliwe. Myszoskoczki w warunkach naturalnych żyją w grupach, a te trzymane w ludzkich domach potrzebują przyjaciela z którym mogą się pobawić, uciąć drzemkę i pogadać.


gerbile potrzebują kompanów
Jedną z najważniejszych rzeczy, jakich potrzebują myszoskoczki, jest towarzystwo innego myszoskoczka tego samego gatunku

5. Ściółka

Myszoskoczki mają we krwi kopanie tuneli. W warunkach naturalnych budują nory, aby przetrwać panujące na zewnątrz temperatury i surowy suchy klimat. W warunkach domowych ta potrzeba kopania wcale nie znika, dlatego tak bardzo ważne jest, aby zapewnić myszoskoczkom odpowiednią ilość dobrej ściółki. To w praktyce oznacza, że zwierzęta te będą mogły wykopać sobie w ściółce norki i tunele wedle swojego upodobania. Aby dowiedzieć się więcej na temat dostępnej na rynku ściółki oraz jakiej ściółki unikać, zajrzyj do sekcji naszego poradnika poświęconej właśnie temu tematowi tutaj.


6. Pielęgnacja i opieka zdrowotna

Już od początku hodowli myszoskoczka warto mieć pod ręką małą szczotkę o szerokim rozstawie zębów, aby móc od czasu do czasu czesać mu futro, a także ludzkie cążki do paznokci. Przydatna też mogłaby się okazać dokładna waga elektroniczna, aby monitorować stan zdrowia Twojego przyjaciela, oraz pojemnik z piaskiem, aby zwierzę mogło od czasu do czasu wziąć kąpiel. Aby zasięgnąć więcej informacji o tym, w jaki sposób pomóc zwierzęciu w higienie, zajrzyj do sekcji naszego przewodnika poświęconej higienie myszoskoczków (tutaj).


gerbil equipment
Dobrze jeszcze przed przyjazdem Twojego nowego zwierzęcia do domu przygotować wszelki niezbędny sprzęt, który będzie potrzebny

7.Zabawki

Myszoskoczki uwielbiają zabawki - to są przedmioty, które mają moc skutecznie zburzyć nudę i codzienną rutynę. Twoje zwierzątka potrzebują nowych bodźców, aby się utrzymać w dobrej kondycji. Dlatego pomyśl o tym, czego może im brakować: może jakaś zabawka logiczna lub coś, czym mogłyby manipulować? Taka zabawka może zapewnić im zajęcie na długie godziny.


8. Gryzaki

Zęby myszoskoczka rosną przez całe jego życie, a te trzymane w ludzkich domach potrzebują nieco pomocy z Twojej strony, aby zapanować nad swoimi zębami i ścierać je do pożądanej długości. Możesz pomóc, podrzucając regularnie kawałki drewna do klatki - myszoskoczki będą je pracowicie rozgryzać, dbając tym samym o higienę jamy ustnej. Przerost zębów jest prawdziwym utrapieniem u gryzoni i regularne ich ścieranie pomoże Ci uniknąć kosztownych wizyt u weterynarza, który musiałby to zrobić za myszoskoczka, jeśli problem zostanie zaniedbany.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy