Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Odmiany myszoskoczków


Myszoskoczki dostępne są w wielu kolorach, lecz na rynku dostępne są tylko dwa ich gatunki: gerbil mongolski i tłustogon afrykański. Różnią się od siebie w bardzo dużym stopniu i ich średnia długość życia także jest inna - myszoskoczki mongolskie żyją od 2 do 4 lat, a tłustogony od 5 do 8 lat. Poniżej znajdziesz więcej informacji o obydwu gatunkach oraz o odmianach barwnych, w jakich możesz dostać te myszoskoczki. Warto przypomnieć, że pomimo tego, że tłustogony z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, to zdecydowanie trudniej je dostać, nie mówiąc już o przebieraniu w odmianach barwnych, niż suwaki mongolskie.


Myszoskoczek mongolski

Myszoskoczki mongolskie są małymi, niepozornymi członkami rzędu gryzoni. Żywią się głównie materią roślinną taką jak nasiona i kłącza. Trzymane w warunkach domowych, mogą dożyć nawet do wieku 5 lat.


mongolian gerbils
Myszoskoczki mongolskie są najpopularniejszym gatunkiem myszoskoczka dostępnym w sklepach zoologicznych

Myszoskoczki mongolskie, jak możesz się bez problemu domyślić, pochodzą z Mongolii. Te małe zwierzątka żyją na bardzo suchych terenach, a ich ulubionym zajęciem jest kopanie skomplikowanego systemu tuneli wiodącego do ich podziemnej norki. Ten gatunek jest bardziej popularny z dwóch aktualnie udomowionych, więc łatwiej je znaleźć na rynku.


Poniżej zamieściliśmy listę niektórych odmian barwnych myszoskoczków mongolskich:

  • Czarna
  • Biała
  • Cynamonowa
  • Kremowa
  • Srebrno-szara

Tłustogon afrykański

Te stworzenia są także niepozornymi członkami rzędu gryzoni, ale pochodzą, jak sama nazwa wskazuje, z innej części świata niż Mongolia. Można je znaleźć w Afryce na Saharze i dość powszechnie występuje w takich krajach jak Algieria.


tłustogon afrykański
Nazwa tłustogonów bierze się od ich charakterystycznych krótkich, nieproporcjonalnie dla gryzoni grubych ogonów

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tłustogonów są, oczywiście, ich ogony. Te są grube i nieowłosione. W warunkach naturalnych te zwierzęta w ogonie magazynują zapasy tłuszczu, które pozwalają im przetrwać trudne okresy, gdy wokół jest bardzo mało pożywienia.


Tłustogony żyją nieco dłużej od swoich mongolskich kuzynów. Średnio żyją od 5 do 8 lat. Jeśli chcesz mieć jedno z tych zwierzątek, to przygotuj się nieco czekania i szukania - niełatwo je dostać w sklepach zoologicznych czy znaleźć w schroniskach, dlatego warto się prywatnie skontaktować z indywidualnymi hodowcami tych cudownych stworzeń.


 

Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy