Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Czy warto kupić myszoskoczka?


Myszoskoczki to cudowne zwierzaczki - są zabawne, zawsze pełne energii i po prostu przeurocze. Sprawienie sobie myszoskoczka to ekscytujące doświadczenie, niezależnie od tego, czy adoptujesz go, czy kupisz. Na tej stronie znajdziesz nieco informacji o tym, w jaki sposób mądrze kupić myszoskoczka. Jeżeli jednak wciąż się zastanawiasz nad zakupem i jeszcze nie jesteś do końca zdecydowany lub zdecydowana, to warto zajrzeć do innej sekcji naszego przewodnika pt. "Czy myszoskoczek to coś dla Ciebie".


Zakup myszoskoczka to bardzo prosta rzecz pod warunkiem, że wiesz, czego szukasz i czego należy unikać.


buying gerbils
Myszoskoczki z roku na rok zyskują na popularności i teraz są dostępne w większości dobrych sklepów zoologicznych

Zdecyduj, jakiej płci zwierzęta chcesz

Zanim wprowadzisz swoje myszoskoczki do domu, warto się zdecydować, jakiej płci mają być. Jeśli przypadkiem sparujesz ze sobą myszoskoczki przeciwnych płci, to zanim zdążysz się obejrzeć, będziesz mieć tuzin młodych na swojej głowie!


Sprawdź jakość klatki w sklepie

Czy Twoi potencjalni nowi przyjaciele są trzymani w dobrych warunkach w sklepie? Czy mają dla siebie wydzielone miejsce do spania i do schronienia się, jeśli się czegoś przestraszą? Czy mają dostęp do jedzenia i wody? Czy w klatce jest zbyt dużo myszoskoczków? Jeśli zwierzęta w sklepie nie są trzymane w godnych warunkach, to znaczy, że sklep nie troszczy się o ich dobrobyt. To okrutna praktyka, a zwierzęta, które kupisz w takim miejscu są o wiele bardziej podatne na choroby lub może nawet już są chore.


Sprawdź, czy myszoskoczki i ich towarzysze z klatki są w dobrym zdrowiu

Czy same zwierzęta mają się dobrze? Czy mają ładną, lśniącą, grubą sierść? Czy chodzą płynnie i prawidłowo? Czy ich oczy są szeroko otwarte, błyszczące, czujne i pozbawione ropy lub innej wydzieliny? Czy są przyjazne i aktywne?


Unikaj zakupów w internecie

Jeśli się zastanawiasz nad zakupem zwierzęcia w sieci, to serdecznie polecamy zobaczenie zwierzęcia na żywo, zanim przekażesz komukolwiek pieniądze (nie mówiąc już o zapłacie przelewem i czekaniu na przesyłkę). Sklepy online mogą celowo wprowadzać swoich klientów w błąd i mogą to być ładnie zamaskowane ‘farmy myszoskoczków’, o których wspomnieliśmy wcześniej. Jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć matki i ocenić, w jakim stanie się ona znajduje, a także przekonać się, w jakich warunkach żyją te zwierzęta, to możesz oddawać swoje pieniądze w ręce nieetycznego hodowcy.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy