Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy myszoskoczki powinny żyć w parach?


Zdecydowanie tak - myszoskoczki potrzebują towarzystwa innych myszoskoczków, aby być szczęśliwe. To zwierzęta społeczne, które w warunkach naturalnych mieszkają razem, a bez kompanów myszoskoczek czuje się samotny i zdołowany. Dzikie myszoskoczki, tak mongolskie jak tłustogony, żyją w koloniach lub rodzinach, które się zazwyczaj składają z pary rozpłodowej i kilku pokoleń ich dzieci. Te wesołe rodzinki żyją razem w wielkich norach, więc podczas codziennych zajęć non stop się mijają. Razem jedzą, wspólnie się porozumiewają i śpią w tych samych komorach nory. Bez obecności swoich kompanów, jeden myszoskoczek byłby naprawdę nieszczęśliwy, nawet jeśli jego właściciel często by się z nim bawił.


gerbils in pairs

Jeżeli do tej pory miałeś jednego myszoskoczka i próbujesz teraz wprowadzić do jego siedziby drugiego myszoskoczka, to zupełnie naturalne, że gospodarz nie będzie z tego powodu szczęśliwy, nawet jeśli widzisz, że jest samotny. Będąc w jego sytuacji, Ty z pewnością zachowywałbyś się podobnie, w końcu Twój myszoskoczek nie ma pojęcia, któż to taki się wprowadza do jego domu. Gdyby podobna sytuacja przydarzyła się w warunkach naturalnych i obcy myszoskoczek wszedł do nieznanej sobie, a zamieszkanej norki, to gospodarz w pierwszym odruchu chciałby przepędzić intruza. Nie dziw się więc, jeśli Twój myszoskoczek źle zareaguje na taką sytuację - na pewno nie jest to wyraz jego prawdziwych pragnień. Zachowaj więc spokój i zamiast nagle wprowadzać myszoskoczka do klatki należącej do innego, zastosuj inne techniki. Więcej informacji o tych technikach znajdziesz w osobnej sekcji naszego przewodnika pt. "Wprowadzenie nowego myszoskoczka do klatki".


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy