Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Obchodzenie się z myszoskoczkiem


Ze wszystkich małych zwierząt, myszoskoczki są prawdopodobnie z natury najbardziej przyjazne wobec ludzi i stąd najłatwiej się z nimi obchodzić. Są także dociekliwe, więc nie powinieneś mieć kłopotów z braniem myszoskoczka na ręce już po jednym lub dwóch dniach po tym, jak przywieziesz go do domu.

Właściwy sposób brania myszoskoczka w ręce to pozwolić mu wskoczyć na otwartą dłoń niż próbować go chwycić z góry. W pewnej chwili Twoje myszoskoczki będą tak oswojone, że same będą wskakiwać Ci na ręce, zwłaszcza gdy w dłoni będziesz miał ukryte ziarna słonecznika.


Pozwól Twoim myszoskoczkom przyjść do siebie - jeśli będziesz próbować je złapać, to możesz je niepotrzebnie przestraszyć

W jaki sposób nie brać myszoskoczka w ręce
W ich środowisku naturalnym, wrogiem myszoskoczków są ptaki, dlatego są bardzo uwrażliwione na chwytanie z góry.

Chociaż ogony myszoskoczków wyglądają na mocne, to w rzeczywistości są one bardzo delikatne i łatwo o ich uraz. Dlatego nigdy nie łap myszoskoczka za ogon w inny sposób, niż bardzo delikatne chwycenie za ogon u jego nasady. Zamiast tego, podwiń swoje dłonie pod ciałem zwierzaczka i powoli go podnieś, trzymając nasadę ogona między dwoma palcami, aby pomóc sobie w wypadku, gdyby myszoskoczek się wiercił. Jeśli chwycisz swojego przyjaciela za ogon, to możesz go przez przypadek bardzo skrzywdzić, sprawić, że końcówka ogona lub jego większa część odpadnie. To jeden z mechanizmów obronnych myszoskoczków, w razie gdyby drapieżnik chwycił je właśnie za ogon. Ogon nigdy nie odrasta i w większości wypadków goi się bez pomocy weterynarza. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, czy ogon został uszkodzony, czy nie, to lepiej, aby obejrzał go weterynarz, który w razie konieczności przepisze antybiotyki.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy