Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Klatka i ściółka


Myszoskoczki powinny być trzymane w domach, w klatkach, które odpowiadają ich potrzebom. I choć myszoskoczki potrafią wytrzymać ekstremalne temperatury, to ich klatka powinna się jednak znajdować z dala od silnego słońca ani w przeciągu. Postaraj się trzymać klatkę w pokoju, w którym jesteś często, aby móc się widzieć ze swoimi myszoskoczkami tak często, jak to możliwe.


Klatka Qute
Klatka Qute została specjalnie zaprojektowana tak, aby stanowić idealny dom dla Twoich myszoskoczków i chomików

Myszoskoczki lubią się zakopywać i szybko zauważysz, że one bardzo lubią przebudowywać swój system tuneli, utrzymując siebie w formie w tym samym czasie. Najlepsze klatki dla myszoskoczków są wyposażone w głębokie pojemniki na ściółkę, aby myszoskoczki mogły sobie w niej zorganizować norkę. Klatka z płytkim pojemnikiem nie jest odpowiednia dla myszoskoczka, ponieważ myszoskoczek nie może się w niej zakopać w swojej ściółce i wkrótce wyrzuci większość swojej ściółki przez kraty.

Istnieje kilka rodzajów dostępnej na rynku ściółki:

 • Miał drewniany
  Choć jest bardzo tani, to jednak nie jest to najlepszy rodzaj ściółki. Miał drewniany powoduje podrażnienie oczu i układu oddechowego u myszoskoczków, najlepiej więc unikać takiego rodzaju ściółki.

 • Wióry drewniane
  Jest to czysty materiał, zwłaszcza gdy te wióry są wtórnie prasowane z miału drewnianego. Ściółka w takie postaci nie powinna też powodować problemów u Twojego zwierzątka. Warto jednak unikać wiórów drewna o silnym zapachu, takich jak wióry cedrowe lub wióry specjalnie nawilżane olejkami zapachowymi, ponieważ mogą one wszystkie wywołać reakcję alergiczną u myszkoskoczków w postaci podrażnienia oczu i układu oddechowego. Myszoskoczki będą żuć większe kawałki wiórów w trakcie urządzania sobie norki. To sprawi, że wióry będą mniejsze i lepiej się będą trzymać ze sobą podczas kopania. Jeśli dodasz do tych wiórów ścinki z kartonu i papieru, to myszkoskoczki użyją ich jako spoiwa do umocnienia ścianek swoich norek.

 • Ścinki papierowe i kartonowe
  To bardzo czysty rodzaj ściółki, który nie niesie ze sobą ryzyka alergii czy innych kłopotów zdrowotnych, lecz papier nie zapewnia zbytniej rozrywki myszoskoczkom. Ścinki kartonowe są zazwyczaj brązowe i także mogą wyglądać mało atrakcyjnie. Jeśli jednak podejrzewasz, że Twój myszoskoczek ma reakcje alergiczne na inne rodzaje ściółki, to ściółka papierowa czy kartonowa to najlepszy materiał dla niego.

 • Słoma i torf
  Te rodzaje wyściółki stworzą bardziej naturalne środowisko dla Twoich myszoskoczków i pozwolą im na budowę bardziej skomplikowanych norek, ale mają też wiele wad. To ciężki materiał i może być Ci trudno uzyskać jego właściwą konsystencję. Jeśli jest zbyt sucha, to myszoskoczek nie będzie mógł w niej wykopać tunelu, a wszystko, co wykopie, się natychmiast zawali. Jeśli będzie zbyt mokra, to może spowodować infekcję grzybiczą na skórze taką jak grzybica woszczynowa oraz choroby płuc.

 • Specjalny materiał do robienia gniazd
  Istnieje kilka rodzajów materiałów wyściełających do norek specjalnie stworzonej dla małych zwierząt. Prawdopodobnie najlepszym wyborem są tutaj chusteczki higieniczne lub papier toaletowy. Twój myszoskoczek bardzo szybko przerobi je na malutkie ścinki, które będą miały konsystencję włókien bawełny. Następnie wyścieła sobie swoją norkę tymi ścinkami, one będą szczęśliwe, że mogą się realizować w swojej pasji dekorowania wnętrz i jednocześnie będą miały bardzo wygodne norki, a Ty pomożesz im zrealizować te plany bardzo niskim kosztem.


Czas spędzony poza klatką
Twoje myszoskoczki naprawdę będą skakać z radości na możliwość wyjścia z klatki i pozwiedzania świata na zewnątrz. Jeśli posiadasz klatkę Qute, to możesz bezpiecznie zabrać je do innych pomieszczeń, aby mogły się z Tobą pobawić i jednocześnie poznać otoczenie. Nie zapominaj o środkach ostrożności, jeśli w domu są też inne zwierzęta, zwłaszcza koty. Jeśli pozwalasz myszoskoczkom pobiegać po pokoju na własną rękę, to upewnij się, że na wierzchu nie znajdują się żadne przewody, które mogłyby wpaść w zęby Twoim zwierzętom, a także nie ma szczelin pod drzwiami, przez które myszoskoczki mogłyby się bez Twojej zgody dostać do innych pomieszczeń. W 2001 roku pewne dziecko bawiło się niewinnie ze swoim myszoskoczkiem, gdy ten nagle zniknął w dziurze w podłodze. Brygada strażaków szukała zwierzęcia przez 13 godzin, a gdy się im to w końcu udało, to zniszczyli 400-letnią mahoniową podłogę: jedną z dwu istniejących do tego czasu, o których wiadomo było, że zbudował je sam Leonardo da Vinci. Jeśli zdecydujesz się włożyć myszoskoczka do kuli, gdy ten chce pozwiedzać, to nie trzymaj go w niej dłużej niż 20 minut. Myszoskoczki są inteligentne i jak tylko się zorientują, że znajdują się w pojemniku bez wyjścia, to bardzo szybko się znudzą.


Zdjęcia użytkowników

Mouse & Messi kochają swój nowy dom
Moje myszoskoczki kopiące / sypialnia.

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy