Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Karmienie


Dziko żyjące myszoskoczki większość wody pobierają z warzyw i małych nasion, które zjadają. Nie są jednak wegetarianami, więc chętnie zjedzą owady i padlinę, jeśli na takie natrafią. Myszoskoczki trzymane w warunkach domowych potrzebują stałego dostępu do wody i przeznaczonego dla nich jedzenia, aby ich dieta zawierała wszystkie potrzebne składniki odżywcze.

Myszoskoczki bardzo chętnie popróbują nowych rzeczy i, choć będą się dobrze mieć na diecie złożonej z suchej karmy, to uwielbiają wprowadzać drobne zmiany do swojego jadłospisu. Ponieważ są z natury wszystkożerne tak jak my, mogą zjeść wiele z rzeczy, które my jemy, lecz zdecydowanie preferują suszony i twardy pokarm. Uwielbiają tłuste ziarna i nasiona takie jak słonecznik czy len i wprost uwielbiają kaszę jaglaną. Bardzo ochoczo pożywią się też owadami, ale to już zależy od indywidualnych preferencji każdego myszoskoczka.


karma dla gerbili suwaków
Warto podać myszoskoczkom kilka różnych typów pokarmu, ale nowości w diecie wprowadzaj stopniowo

Myszoskoczki potrzebują mniej tłuszczu w swojej diecie niż chomiki, dlatego lepiej nie dawać im ziaren słonecznika w zbyt dużych ilościach, jeśli mieszanka ziaren takie zawiera. Myszoskoczki, oczywiście, przepadają za słonecznikiem i będą je przede wszystkim zjadać, zupełnie ignorując inny pokarm, co oznacza, że mogą dość łatwo przybrać na wadze.

Idealna dieta dla myszoskoczka zawiera: suszone banany, małe ilości karmy dla papużek lub kanarków, pestki dyni, kasza jaglana (nie gotowana!), gotowana fasola, chrupiące warzywa takie jak surowe brokuły, niewielkie ilości owoców takich jak gruszki, lucerna i siano.

Smakołyki zawsze podawaj w bardzo małych ilościach, a owoce zabieraj z klatki tak szybko, jak tylko zwierzę straci nimi zainteresowanie. Jeśli to zostawisz, to resztki owoców zostaną zakopane niezjedzone, w ściółce zacznie się szybko rozkładać, będzie źródłem przykrego zapachu i potencjalnie innych kłopotów zdrowotnych zwierzęcia.

Chociaż myszoskoczki piją niedużo i większość wody dla swoich potrzeb pobierają z pokarmu, to jednak powinny mieć zawsze dostęp do świeżej wody, zwłaszcza jeśli są w podeszłym wieku, w ciąży lub w trakcie karmienia młodych. Najlepiej w tym wypadku korzystać z poidła, ponieważ myszoskoczki mają naturalny instynkt zakopywania miseczek z wodą.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy