Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Wybór myszoskoczków


Twoje myszoskoczki powinny być bardzo aktywne, zdrowe i łatwe w pielęgnacji. I choć radzimy kupować myszoskoczki od doświadczonego hodowcy, to nie zawsze może to być możliwe, dlatego, jeśli decydujesz się na kupienie sobie zwierzaczka ze sklepu zoologicznego, wybierz takiego, który jest bardzo żywy, ciekawski i aktywny. Jeśli akurat śpi, to poproś sprzedawcę o to, aby go delikatnie obudził i zobacz, jak się taki myszoskoczek będzie wtedy zachowywał. Obserwowane zwierzątko powinno się szybko obudzić i być zaciekawione, co się dzieje dookoła.


jak wybrać gerbila
Myszoskoczki powinny być zdrowe, czego objawem jest między innymi śliczne błyszczące futro

Myszoskoczek powinien mieć naturalną ciekawość i chęć badania nowych elementów w swoim otoczeniu. Zajrzyj mu do oczu - powinny być jasne, błyszczące i wydatne bez śladów jakiejkolwiek wydzieliny. Sprawdź też ich zadek, aby się upewnić, że nie ma na nim śladów biegunki czy innych smug. Unikaj myszoskoczków, których sierść jest zmierzwiona - sierść powinna być idealnie gładka. Zwróć też uwagę na zwierzaki, które siedzą w rogu i nie eksplorują przestrzeni wokół nich. Jeśli to możliwe, to przystaw ucho do myszoskoczka - sprawdź, czy zwierzę nie piszczy ani czy oddech nie świszczy. Takie objawy są znakiem infekcji dróg oddechowych i należy ich unikać.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy