Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Skąd pochodzą myszoskoczki?


Większość dzisiejszych udomowionych myszoskoczków pochodzi od pewnej liczby osobników złapanych na ogromnych obszarach pustynnych i półpustynnych Mongolii. Od czasu złapania pierwszych egzemplarzy myszoskoczki są hodowane w warunkach domowych, ich ilość stale rosła aż do chwili obecnej popularności w sklepach zoologicznych.


Udomowione myszoskoczki należą do jednego lub dwóch gatunków z bardzo dużej podrodziny myszoskoczków. Podrodzina liczy sobie ponad 100 gatunków, a większość z nich pochodzi z bardzo suchych stref klimatycznych. Tylko kilku przedstawicieli tej ogromnej rodziny jest dziś hodowanych w warunkach domowych: suwak mongolski i tłustogon afrykański.


skąd pochodzą myszoskoczki
Większość znanych nam myszoskoczków ciągle żyje w środowisku naturalnym tak jak ich przodkowie

Tłustogony afrykańskie pochodzą z zupełnie innego regionu świata: z północnych obrzeży Sahary; możesz je więc zobaczyć w ich stanie naturalnym w takich krajach jak Algieria. Te zwierzęta to mistrzowie surwiwalu na pustyni, a w miarę ewolucji wykształciły możliwość przechowywania tłuszczu w swoich ogonach - stąd ich nazwa. Kiedy są zdrowe, zwierzęta te mają długie, bezwłose ogony, które powinny być dość ciężkie i grube. Tłustogony zostały odkryte pod koniec XIX wieku przez biologa Fernanda Lataste i, choć ich popularność w ostatnich latach rośnie, to wciąż są o wiele rzadziej spotykane u hodowców niż ich mongolscy kuzyni.


O historii tych małych zwierzaków możesz poczytać więcej w sekcji temu poświęconej (tutaj).



Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy