Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Płeć


Rozpoznawanie płci myszoskoczka to bardzo przydatna umiejętność, zwłaszcza gdy stoisz w sklepie zoologicznych i zastanawiasz się, którego myszoskoczka wybrać. Należy wybrać parkę myszoskoczków tej samej płci - jeśli przypadkiem wybierzesz samczyka i samiczkę, to już po kilku tygodniach będziesz mieć całe mnóstwo małych myszoskoczków, dla których będziesz musiał znaleźć nowy dom!


samiec czy samica myszoskoczka gerbila suwaka
Warto nauczyć się odróżniać samczyki od samiczek, zanim przyniesiesz je do domu

Aby określić płeć myszoskoczka, należy delikatnie obadać jego zadek. Upewnij się, że zwierzątko nie może Ci się wyślizgnąć z rąk i w ten sposób doznać krzywdy - postaraj się je trzymać tuż nad jakąś miękką powierzchnią. Wtedy na krótko możesz je obrócić na plecy i rzucić okiem na okolice ich narządów płciowych.


Podstawowa różnica między samczykiem a samiczką jest taka, że u samic odległość między odbytem a narządami płciowymi jest znacznie większa niż u samców. Inna cecha charakterystyczna jest taka, że genitalia samiczki nie będą tak wzniesione jak u samczyka - u samców obszar między penisem a odbytem jest przedzielony dość dużym wzgórkiem - to tutaj pod skórą znajdują się jądra.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy