Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Młode myszoskoczki


W warunkach domowych jeden miot myszoskoczków potrafi liczyć nawet 13 lub 14 młodych, choć zwyczajowa wielkość miotu kształtuje się poniżej 7-8 młodych. Matka (oraz ojciec, jeśli wolno mu pozostać w klatce - bądź tu ostrożny, bo pozostawienie ojca w klatce zaowocuje w nowych miotach) będzie się opiekować młodymi, dopóki nie będą gotowe opuścić rodzinnego domu. Będą się żywić mlekiem matki, dopókie nie zostanie kompletnie od niego odstawione - młode samice są szczególnie szybko odstawiane od mleka w obawie matki, aby nie przejęły gniazda w posiadanie.


baby gerbil called
Myszoskoczki są ogólnie cudowne, a co dopiero ich młode…

Jak możesz zobaczyć na własne oczy, młode myszoskoczków to malutkie stworzonka, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę rozmiar ich rodziców. I choć małe myszoskoczki są jednym z najcudowniejszych widoków na świecie, to jednak odradzamy hodowanie ich własnymi siłami. Po pierwsze dlatego, że właściwe rozmnażanie myszoskoczków jest bardzo skomplikowane, a eksperymentowanie, gdy się nie znasz na sprawie, może być bardzo stresujące dla zwierząt. Po drugie, w schroniskach lub na portalach internetowych powinieneś znaleźć bez kłopotu zwierzęta do adopcji, które naprawdę potrzebują dachu nad głową. Zamiast więc mnożyć myszoskoczki wśród ograniczonej liczby hodowców pasjonatów, czy nie lepiej jest pomóc zwierzętom, którym grozi śmierć, jeśli natychmiast nie znajdą domu?


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

Sylwia, 1 listopada 2018

Witam proszę o pomoc mój myszoskoczek urodził dwa dni temu 4 małe po dwóch dniach nie widzę i nie słyszę małych co robić? Sprawdzać gniazdo czy nie ruszac