Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Jak rozpoznać wiek myszoskoczka?


Niestety, kiedy myszoskoczek osiągnie dojrzałość, jest bardzo trudno określić, w jakim jest wieku. Zwierzęta te osiągają dojrzałość w wieku około trzech lub czterech miesięcy, kiedy to są wielkości i kształtu dojrzałego osobnika, z pełnym futrem i mniej zaokrągloną głową niż u młodych.


Rozpoznanie wieku młodego myszoskoczka też do łatwych zadań nie należy, ale ważne jest, by się tego nauczyć, jeśli zamierzasz sobie kupić parkę myszoskoczków ze sklepu. Jest to istotne dlatego, że powinieneś kupić myszoskoczki, które są wystarczająco dojrzałe, aby je oddzielić od matki - najwcześniej może to nastąpić w szóstym lub siódmym tygodniu życia.


how old is gerbil
Rozpoznanie wieku myszoskoczków nie jest łatwym zadaniem

Jeśli Twoje potencjalne pociechy posiadają jakiekolwiek z następujących cech, to z pewnością nie są wystarczająco dojrzałe, żeby je kupić - kupowanie młodych myszoskoczków przedwcześnie odstawionych od matki jest niebezpieczne dla nich, a także wspomaga biznes, który nie ma szczęścia i zdrowia zwierząt na liście priorytetów. Pamiętaj, aby kupić myszoskoczki, które będą miały przynajmniej 6 lub 7 tygodni życia.


  • Oczy są jeszcze zamknięte (myszoskoczki otwierają oczy około trzeciego tygodnia życia)

  • Rzadka lub krótka sierść - myszoskoczki nie mają w ogóle sierści w momencie urodzenia i sierść im rośnie w ciągu pierwszych tygodni życia. Dopiero około czwartego tygodnia futro robi się gęste i pełne

  • Nie jedzą jeszcze twardego pokarmu - te zwierzęta nie zostały jeszcze odstawione od mleka matki i są zbyt małe, aby je od niej oddzielić

Trudno ocenić, kiedy myszoskoczek jest gotów na oddzielenie od matki, więc do pewnego stopnia musisz tu polegać na sprzedawcy w sklepie zoologicznym, pracowniku schroniska dla zwierząt lub hodowcy. Nie bój się zadawać im pytań i sprawdź, czy daty, które Ci podają, mają sens.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy