Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Ile myszoskoczków możesz sobie sprawić?


Ze względu na swoją towarzyską naturę myszoskoczki potrzebują towarzystwa innych myszoskoczków, za wyjątkiem tłustogonów. Zawsze warto sprawić sobie parkę myszoskoczków, i możesz wtedy trzymać albo dwa samczyki, albo dwie samiczki. Są to zwierzęta społeczne i mogą żyć w grupach, jednak nie powinieneś sobie sprawiać więcej niż 2 do 4 osobników, chyba że chcesz dla nich przeznaczyć naprawdę ogromną przestrzeń. W dużych grupach atmosfera się zmienia bardzo dynamicznie i mogą tam wybuchnąć bójki między poszczególnymi członkami stada.

Staraj się kupić myszoskoczki, które już są trzymane w parach, ponieważ proces wprowadzania nowego gerbila do klatki innego może sprawiać dużo trudności, jeśli zwierzaki są dojrzałe (około 16 tygodni życia). I choć myszoskoczki to zwierzęta towarzyskie, to są też bardzo terytorialne i będą walczyły z innymi osobnikami tego samego gatunku, których nie znają.


para gerbili mysszoskoczków suwaków
Myszoskoczki potrzebują przyjaciela, aby były szczęśliwe

Warto przedstawiać sobie myszoskoczki, gdy są w ósmym tygodniu życia. Właśnie w tym wieku myszoskoczki będą bardzo otwarte na nawiązywanie nowych znajomości i z radością przywitają każdego nowego myszoskoczka w grupie. Kiedy już jednak dorosną, wprowadzanie nowego myszoskoczka do już istniejącego stada będzie dość trudne, choć nie niemożliwe. Dojrzałe samczyki można łączyć z młodziutkimi myszoskoczkami, samczyk wtedy powinien się zająć wychowaniem młodego - choć ta metoda nie zawsze działa i doradzamy w takiej sytuacji ostrożność. Z tego właśnie powodu lepiej kupować parki, które znają się od urodzenia, czyli pochodzą z jednego stada od jednego hodowcy, i sprowadzać je do Twojego domu w tym samym czasie, aby żaden z nich nie czuł się gospodarzem drugiego.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy