Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Fakty z życia myszoskoczków


Myszoskoczki to fascynujące zwierzęta oraz wspaniali przyjaciele. Poniżej znajdziesz nieco informacji o ich anatomii, zachowaniach i historii, którymi możesz zaskoczyć swoich przyjaciół i znajomych.


gerbil facts
Myszoskoczki zaskakują na każdym kroku - zobacz poniżej, aby dowiedzieć się więcej

  1. Tylko kilka gatunków z podrodziny myszoskoczków jest aktualnie udomowionych - ogromna większość z nich żyje w swoim środowisku naturalnym. Podrodzina myszoskoczków skupia wszystkie znane gatunki myszoskoczków, które wykazują podobieństwo anatomiczne - podrodzina ta składa się z ponad 100 gatunków! Nazwa naukowa tej podrodziny to Gerbilinae.

  2. Między jedną piątą a połową wszystkich myszoskoczków choruje na padaczkę, chorobę, która dotyka także ludzi.

  3. Myszoskoczek może użyć swojego ogona do ostrzeżenia innych o nadchodzącym drapieżniku - w takich okolicznościach rytmicznie uderza ogonem o ziemię, aby wytworzyć wibracje.

  4. W niektórych regionach świata przepisy dotyczące hodowania myszoskoczków są bardzo ostre. Jest tak dlatego, że stwarzają one poważne zagrożenie dla naturalnej flory i fauny danego regionu, jeśli by uciekły od właściciela.

  5. Niektóre gatunki myszoskoczków kopią bardzo głębokie i skomplikowane systemy tuneli pod ziemią, z wydzielonymi sypialnią i spiżarnią.

  6. Obecnie hodowane myszoskoczki są dostępne w ponad 30 odmianach umaszczenia.

  7. Myszoskoczki mają wielu wrogów naturalnych, których padają ofiarą. Z tego powodu są bardzo czujne, mają oczy rozstawione po dwóch stronach głowy, dzięki czemu widzą we wszystkich kierunkach jednocześnie.

  8. Myszoskoczki zostały udomowione dopiero w XIX wieku.

  9. W środowisku naturalnym, myszoskoczki żyją w dużych grupach rodzinnych, z rodzicami na czele i ich dziećmi z wielu miotów. Myszoskoczki mogą nawet żyć w koloniach.

  10. Niektóre dziko żyjące gatunki myszoskoczków mogą osiągnąć długość nawet 40 cm jako dorosłe osobniki.


Zdjęcia naszych klientów

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy