Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy myszoskoczki prowadzą nocny tryb życia?


To, czy dany myszoskoczek jest aktywny nocą, czy za dnia, w dużej mierze zależy od jego gatunku. Udomowiliśmy dwa gatunki myszoskoczków i, choć wiele myszoskoczków jest aktywnych za dnia, to część z nich jest najbardziej aktywna o świcie i o zmierzchu.

Najszerzej dostępnych gatunkiem myszoskoczka jest suwak mongolski. Prowadzi on dzienny tryb życia, co oznacza podobnie jak u nas, że jest aktywny za dnia. W ciągu dnia ucina sobie jednak kilka drzemek i w trakcie drzemki lepiej go zostawić samemu sobie.


gerbils nocturnal sleep
Spośród ponad setki gatunków myszoskoczków dwa, które są hodowane przez ludzi, są aktywne w ciągu dnia

Niektóre gatunki, takie jak tłustogon afrykański, są nieco bardziej aktywne w ciągu dnia niż tylko o świcie i o zmroku. To znakomite wieści dla tych, którzy chcieliby hodować te zwierzęta, ponieważ mogą spędzać z nimi więcej czasu. Właściciele chomików, które prowadzą typowo nocny tryb życia, spędzają czas ze swoimi zwierzętami o najdziwniejszych porach: chomiki nie lubią być budzone w ciągu dnia tak samo jak my nie lubimy być budzeni w nocy!


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

Ania, 29 kwietnia 2019

Moje myszoskoczki są najbardziej aktywne nocą, a nie mają żadnego specjalnego gatunku ;)