Ze względu na duże zapotrzebowanie występuje czas oczekiwania. Proszę sprawdzić naszą stronę Dostawy aby uzyskać więcej informacji.

Czy myszoskoczki są inteligentne?


Myszoskoczki są z natury bardzo ciekawskimi zwierzaczkami, które potrafią budować niezwykle skomplikowane systemy tuneli w bardzo wieloma wejściami i wyjściami. W tym labiryncie myszoskoczki przeznaczają określone miejsca na różne rodzaje aktywności. Niektóre zakątki nor są przeznaczone na miejsca do spania, inne do jedzenia, niektóre będą służyły za miejsca przechodnie między jedną strefą a drugą, czy wreszcie pewne z nich będą służyły za toalety.


gerbils can be intelligent
Myszoskoczki budują swoje nory w bardzo przemyślany sposób i mogą one osiągnąć naprawdę pokaźne rozmiary

Myszoskoczki trzymane w domach to bardzo interesujące i aktywne zwierzęta, nawet jeśli niektóre badania wykazały, że nie są one tak inteligentne jak inni przedstawiciele gryzoni. I choć może nie są najinteligentniejszymi gryzoniami na świecie, to jednak możesz je spokojnie tresować (np. jak rozpoznać myszoskoczka przyjaciela i myszoskoczka wroga) i uczyć korzystania z toalety w jednym określonym miejscu. To drugie jest bardzo użyteczne, ponieważ pozwala częściej wymieniać tylko część ściółki w jednym miejscu klatki, oszczędzając Ci kosztów.


Zdjęcia użytkowników

Komentarze

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy