Limited availability due to high demand. Please see our Stock Availability page for more information.

Czy myszoskoczki mają ogony?


Tak, ogony myszoskoczków są w rzeczywistości bardzo długie, które, w zależności od gatunku, mogą być pokryte niezbyt gęstym futrem albo pozbawione włosów. Dwa gatunki hodowane przez ludzi, tj. myszoskoczek mongolski i tłustogon afrykański znajdują się na przeciwległych biegunach, ponieważ pierwszy z nich ma ogon w pełni pokryty sierścią, a drugi ma ogon praktycznie bez włosów.


Myszoskoczki mongolskie mają długie, futrzaste ogony, które nadają im niezwykle uroczego wyglądu, zwłaszcza dla ludzi, którzy mają awersję do łysych ogonów widywanych u szczurów i myszy. Mniej znane tłustogony mają ogony sporo krótsze i grubsze, które są praktycznie łyse, zwłaszcza w porównaniu z resztą ciała tych zwierząt.


ogony suwaków gerbili myszoskoczków
Udomowione gatunki myszoskoczków mają długie ogony, niezależnie od tego, czy owłosione, czy łyse

Myszoskoczki znalazły dodatkowe zastosowanie dla swoich ogonów w porównaniu z innymi gatunkami. Dla niektórych gatunków myszoskoczków ogon służy do ostrzegania innych członków stada przed niebezpieczeństwem. Jeśli któryś z myszoskoczków zauważy drapieżnika w postaci dużego ptaka lub węża, to zacznie bić ogonem o ziemię, wysyłając wibracje, oznaczające konieczność schronienia się do norki. Dla innych gatunków, takich jak tłustogon afrykański, ogon służy do przechowywania cennego tłuszczu. Ogony tłustogonów mogą bardzo znacznie zwiększyć swoje rozmiary, aby przechowywać tłuszcz o takich porach roku, w których bardzo trudno o pożywienie.


Powiązane produkty

Zdjęcia naszych klientów

Komentarze Leave a comment

W tej sekcji nie ma jeszcze komentarzy